Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha magamtol tanulok lehet...

Ha magamtol tanulok lehet hogy rosszul tanulok meg gitározni? Vagy ezt nem lehet rosszul megtanulni? 21/L

Figyelt kérdés

2016. szept. 11. 18:54
 1/3 anonim válasza:

Én is magamtól tanultam meg többnyire. Az internet manapság már szinte mindent helyettesíthet, videók, cikkek ezrei foglalkozik ilyen témával.

Én tavaly körül kezdtem, teljesen egyedül, és mégcsak nem is alapoktól, hanem ahogy készhez kaptam a hangszert, azonnal kedvenc SOAD számaimat tanultam meg. Bár ezt a módszert nem szerintem jobb ha nem ajánlom, nem azért, mert nekem nem volt tökéletes, hanem mert biztos jobb tudni az akkordokat meg ilyeneket.. És bár erre is ott van az internet, ha bizonytalan vagy, keress egy tanárt aki jól megtanít.

2016. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Waff ***** válasza:
A kérdés nem olyan egyszerű, mint sokan ezt hiszik. Mint fentebb is le lett írva, manapság az interneten szinte már csak az nincs fent ami nem létezik, mellé ott van a temérdek oktató könyv, oktató CD....satöbbi. Kérdés az is hogy milyen szinten szeretnéd művelni a gitározást, mennyire szeretnél elmélyülni benne? Ha csak olyan "tábortüzes" szintre, meló vagy suli után kicsit pengetni relaxáció képen, akkor ahhoz semmi szükség tanárra, magadtól is a net és/vagy könyvek segítségével minden gond nélkül meg tudsz tanulni. Ha magasabb szintre szeretnél eljutni ahhoz sem kell feltétlen tanár....de rengeteget kell guberálni a neten az anyag után, ami ugye hosszú távon nem kevés idő, neked magadnak kell a magad "tanárává" válnod, és talán ez a legnehezebb benne. Vannak fogások, mozdulatok amiket könnyen rosszul gyakorol be az ember, aztán a berögzült hibát nagyon nehéz kigyakorolni. De! Vigyázni kell milyen tanárt választasz! Nagyon sok a kókler, az önjelölt "profi" aki kemény pénzeket elkér, de bizony a tudása igen szerény...sőt ha profi gitáros is valaki, még nem biztos hogy profi oktató is. A tanításhoz is kell egy kis érzék, egy kis tehetség. Én azt mondom egy jól összeállított tanmenetnek egy profi tanárral párja nincs. Vegyítsd a kettőt, járj el tanárhoz, de közben otthon is tanulj, haladj a netről avagy oktató könyvből is.
2016. szept. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez olyan kérdés amire a válasz elég összetett,függ a műfajtól amit akarsz játszani,na meg sok minden mástól de fáradt vagyok most leírni egy regényt :D Rosszul megtanulni max az alapokat tudod,például rosszul tartod a kezed,én is így jártam amíg magamtól csináltam,de a tanár megmutatta hogy kell,ha az alapokat elsajátítod utána magad alakítod ki a technikákat én azt gondolom (gondolom aki egy punk zenekarban gitározik nem úgy tanulta már ha tanult egyáltalán gitározni rendesen hogy a gitár térdig le van engedve). Ajánlott kezdetben egy tanár és ha megvan egy szint amikor már azt mondhatod tudsz játszani a hangszeren magadtól kell tovább csiszolni,finomítani a tudásod
2016. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!