Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szidják az átlagosnál...

Miért szidják az átlagosnál is többen a Dimmu Borgir-t?

Figyelt kérdés
Én speciel imádom a régi norvég szövegű érát is és az új, angol szövegű érát is. Sajnos a régi 'norvég black metál' hangzású Dimmu albumokat is szétsavazzák és általában a "Disney Black" és a "mulatós black metál" gúnynevet aggatják rájuk. Kérdem én teljesen őszintén: Miért? Szerintem nincs benne semmi rossz, sőt szerintem kifejezetten hallgathatóbb kategória mint a legtöbb "trve" black metál együttes anyaga. Kíváncsian várom a válaszokat és remélem valakinek sikerül normálisan és jól megfogalmazva elmondania.

2016. szept. 22. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
sztem ugyanolyan kérdés ez, mint a hiphopban a "rílség". csak önmaga által definiálható. valójában inkább a "hagyományokhoz" (értsd: 90-es évek) hű zenét jelenti a "trve". mivel a Dimmu nem éppen a 28kBit-es minőségű torzított gitárra + dobgépre károg, már nem trve :) ettől még lehet black metal (bár sztem inkább extreme metal kategória), ahogy a mostani black metal revival együtteseket (Wolves in the Thone Room, Deafheaven, Liturgy, stb) sem nevezik trve-nak, hanem inkább hipster black metalnak. csak azért, mert nincs se sátán, se panda maci smink.
2016. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De a Dimmu-ban mindkettő megjelenik. Igaz a pandamacifesték :D (corpse paint) már nem olyan intenzíven mint eddig, (ezt maga Silenoz, a gitáros nyilatkozta egy magyar interjúban) de attól függetlenül még black metál. Nem tudom hogy mit akarna jelenteni ez az Extrém Metál kifejezés. A Dimmu-t is és a Cradle Of Filth-et is ennek mondják inkább mint black metálnak. Pedig mindkét előadónak elég durván black metálos atmoszférájú lemezeik vannak. A szimfónikus betétek meg méginkább súlyosbítják ezt az érzést. Legalábbis szerintem. És tény hogy így már főképp nincs trve hangzása, beütése. :)
2016. szept. 23. 23:00
 3/3 shagi válasza:

Összességében még mindig nevezetem a kedvenc együttesemnek. De nem a mai zenéik miatt, hanem az inkább olyan számaik miatt, mint a Mourning Palace, a Master of Disharmony, vagy a Tormentor of christian souls.

Erre a 3 számra például nem vagyok hajlandó elfogadni azt a "lehúzást", hogy nem black metal. Mert ezen számok atmoszférája sokkal sötétebbnek hangzik, mint bármelyik trve norvegian black metal (legyen az Mayhem, Burzum, vagy Gorgoroth) bármelyik zenéje.


Olvastam olyat, hogy a For All Tid albumukat még elfogadták a "nagy black metalosok", de már a Stormblastra sokan elfordultak tőlük. Azt viszont teljesen megértem, hogy mondjuk a Spiritual Black Dimensiontól azt monodják rá, hogy már nem a régi.

Ami engem illet, én a Puritanias albumukig néhány számot leszámítva mindet szívesen hallgattam.

2019. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!