Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Metallica vs Rammstein....

Metallica vs Rammstein. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 14:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 Thurston ***** válasza:
20%

Mivel telejsen más műfaj, elég nagy hülyeség összehasonlítani. De végülis mindegyik banda ugyanazt csinálja saját műfaján belűl. Fogtak egy unalomig csépelt műfajt, amiből már mindent kihoztak korábban ismeretlenebb bandák, és populárissá tették. Tehát egyikük zenéjében sincs semmi eredetiség.


Ha muszáj lenne mégis voksolnom, akkor R+. De csak a szövegeik miatt.

2010. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
74%
Metallica
2010. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
84%
mind a kettő jó :)
2010. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 FFDP ***** válasza:
69%

Nem értem az olyan embereket, akik ezzel a "mennyire nem eredeti" szöveggel jönnek. Mondj 3 olyan zenekart, ami olyan zenét játszik, mint a Rammstein!

Oomph? (mondhatni, de azért más), Laibach? (távolról sem), KMFDM? Ha találsz valamit ami nagyon hasonló zeneileg, akkor is csak örülni fogok, mert könnyen lehet, hogy az is tetszeni fog. Szóval nekem Rammstein.

2010. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 Thurston ***** válasza:
38%
Emigrate, Eisbrecher, Megaherz... Hogy csak párat említsek. Attól meg még nem lesz eredeti a zene, hogy téged az említett bandák más hangulatba kerítenek. Attól még ugyanazokat a milliószor elismételt dallamokat és dalszerkezeteket használják. ÉS ehhez nem kell "hozzáértőnek" lenni, elég ha odafigyelsz arra amit hallgatsz...
2010. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 FFDP ***** válasza:
100%
A "fogtak egy unalomig csépelt műfajt, amiből már mindent kihoztak korábban ismeretlenebb bandák" - ra szerettem volna példákat, hiszen a 3 - ból 2 sokkal később alakult, mint a Rammstein és 1 meg egy időben. De most nem is ez a lényeg, mert annyira nem vagyok hozzáértő, de akármelyik zenekarhoz fel lehetne sorolni néhány bandát, mindenkit inspirál valami.
2010. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 FFDP ***** válasza:
55%
De ez egyébként úgy jött ki, mintha az Emigrate - et eredetinek tartanád, ami egy nagyon érdekes állítás lenne.
2010. ápr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
79%

Metallica: egy zeneileg technikás, bonyolult riffeket kitaláló thrash metal együttes.


Rammstein: zeneileg könnyű, de ugyanakkor hatásos hangzású industrial metal zenekar.


Mindkettő eredeti. Szerintem ez inkább ízlés kérdése. Mindkettőt szeretem, részemről a Rammstein a nyerő.

2010. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
Van 8 komment de ennek csak a fele válasz a kérdésemre=(
2010. ápr. 28. 17:11
 10/63 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz választani. Kinek mi kell...


A Metallica zenéje jóval összetettebb, bonyolultabb, egyszerű embereknek nem mindig tetszik. Szerintem kell a zene, esetleg a hangszer iránti szeretet is, hogy értékelni tudd. A Rammstein pedig azért különleges, mert egyszerű, de baromi hatásos zenét játszik, egyszerű de mégis elgondolkodtató szöveggel. Amiben a Rammstein jobb, az a koncert. Élőben valami őrületesen jó volt márciusban a Papp Lászlóban.

De ha az én véleményemre vagy kíváncsi, akkor én döntetlenre hoznám ki, nekem ez a két zenekar a legnagyobb kedvenc.

2010. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!