Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Otthon stúdiófelvételt hogyan?

Gipsz Jakab24 kérdése:

Otthon stúdiófelvételt hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék a közeljövőben felvenni pár számot a zenekarral. Tapasztalatom még nincs ilyen téren, azaz egy kevés. 10 éve foglalkozom zenével és szakmámat tekintve informatikus vagyok, tehát azért olyan messze nem áll tőlem a dolog. A terv az hogy mindent vonalban veszek fel. Tehát a kérdés hogy ehhez mi fog kelleni? Adott egy erős gép, stúdió füles, DAW-ként cubase-t használok, Line6 UX1 hangkártyára gondoltam plusz egy DI-box gondolom kelleni fog. Így laikusként ennyire gondoltam. Ez így elég lesz? A másik kérdésem, hogy melyik plugin ajánlanátok gitár felvételéhez. Kettőn gondolkozom: GuitarRig vagy Revalver. Esetleg valami ami jobban bevált már valakinek? Minden tanács érdekel a témában az elejétől a végéig, akár magyar nyelvű linket is szivesen fogadok keveréssel kapcsolatban ahol érthetően leírnak mindent. Tudom hogy ez egy nagyon összetett téma, de hátha tud valaki hasznos dolgokat mondani. Köszönöm előre is.



2016. okt. 26. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

DI tényleg kell? A Line6 hangkártyáknak van nagyimpedanciás bemenetük.


Plugin miért kell? Kapsz PodFarmot remélhetőleg. Majd összehasonlítod, hogy a te céljaidra könnyebb, szebb, jobb lesz-e a többi motyószimuláció, de amíg a már megvásárolttal meg nem barátkoztál, kár lenne további költekezés mellett dönteni. Jónak ismert effektek a Line6 szoftveres cuccai is, nem hiszem, hogy nagyon-nagyon mellőznöd kéne őket.


Szerintem is jó dolog vonalból dolgozni, de egy zenekar egyébként is elvileg fel kell lépjen, ahhoz kell használható effektpark és erősítők-ládák minimum, amik egy az egyben megadják a megszokott megszólalást, tehát érdemes őket is rögzíteni a line mellett. És a száraz sávot tényleg csak szükség esetén elővenni, akkor is legelső gondolatként a szokott cuccon reamp céllal. Akkor azért van jelentősége egy szétosztó DI behasználásának nyilvánvalóan. Esetleg (később) egy eléggé transzparens kis limiter-kompresszor kellhet a legjobbak közül, hogy még egy kis jel-zaj viszonyt nyerj digitalizálás előtt. Szokták ezt alkalmazni nagyon pro környezetben is, leginkább valami legendás cuccot odakötve, már csak a felbecsülhetetlen hozzáadott érték miatt is. Sokszor csak egy okosan pirítás küszöbére hajtott vintage előfok lesz enyhe limiter a digitalizálás előtt, és máris élettel teli a sáv, pedig tényleg más nincs rajta, csak a hangszer, és a finom cucc.

2016. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

DI-box nem kell UX mellé, pluginból pedig mindenképpen Positive Grid Bias.

Ezzel a setuppal a gitárt és a basszusgitárt elég királyul fel tudod venni, mást nem.

2016. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.Sokat segítettetek. :)
2016. okt. 28. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!