Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a Nirvana valóban...

Szerintetek a Nirvana valóban olyan jó együttes volt, mint amilyennek ma tartják?

Figyelt kérdés

2016. okt. 29. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rock legenda bár én rocker létemre kicsit se tertom különlegesnek a bandát de van aki megőrül értük
2016. okt. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár a trió vezéregyénisége, szerzője kisugárzása (Kurt Cobain) erőteljes, egyedi, ez vitathatatlan (érzelmileg engem mindig megfogott), ennek ellenére egyre fedeztem fel az ellentmondásokat, visszásságokat jellemében, ahogy olvastam róla, de ami a döntő: ahogy egyre többféle zenét megismertem a zenekar befutása után is:


nem véletlenül kapcsolódik a Nirvana-hoz egyik másik plágium per, pl mind a Killing Joke-tól, mind a Damned zenekarok 80-as évekbeli számaiból lenyúlt Cobain riffet és egyszerre gitárhangszínt (Nirvana: Come As You Are) ;


vagy pl Cobain azt is nyíltan bevallotta, hogy az albumuk, amivel befutottak ("Nevermind") alapvetően Pixies zenekar hangzásának utánzása;


avagy pl koncerteken felfedték, hogy a klasszikus, 70-es évekbeli "More than a Feeling" c. klasszikus elferdítése a legsikeresen Nirvana szám ("Smells Like")...


Gitározni nem tudott Cobain, csak akkordokat egymás mellé rakni random, mint pl Cseh Tamás (aki utóbbi még csak a szövegeit sem saját maga írta).


Bár némileg kiszínezte sajátosságokkal Cobain a lopásait, de inkább csak a személyisége karakterességének volt köszönhető a Nirvana sikere (nekem szinte csak emiatt tetszik), meg hogy jókor, jó helyen voltak.


Alapvetően nekem a korai Nirvana tetszik (1989: Bleach album), de az meg szintén nem eredeti hangzás: King Buzzo nevű haverja viláhírű seattle-i zenekarának, a Melvins-nek az utánzata volt, amit Buzzo saját maga alakított ki, Cobain nélkül alapvetően, és létrehozott King Buzzo (más néven Buzz Osbourne, a Melvins-ből) egy akkoriban teljesen új stílust, amit utólag "sludge metal"nak neveztek el - Cobain tehát ezt is ellopta...


De azért én olykor szívesen hallgattam , mert nagy hatással volt rám A SZEMÉLYISÉGE Cobainnak, még ha nem is minden szempontból, mivel az önellentmondásossága, a kaotikussága, felelőtlensége, drogozása mint attitűd: távol állt tőlem mindig is. Ellenben rímelt az alkatomra Cobain érzelmessége és nyíltsága, lázadó attitűdje, ez legalább szintén kijött a Nirvana zenéjében, ez legalább jó pont....

2016. okt. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem is inkabb Kurt mozgat meg,mint a Nirvana zenei munkassaga. Vannak kellemes szamaik,de Cobain elete es halala jobban lekot. Egy idoben nagyon sok dolgot olvastam errol,angolul es magyarul egyarant. Amit csak lehetett,felkutattam az eleterol,meg egy kis fuzetem is volt,amibe felirtam a fontosabb dolgokat.

Emlekszem,a baratnoimmel folyton arrol vitatkoztunk,hogy ki szerint milyen modon halt meg. (Amugy szerintem Courtney volt...)

Szerintem ha nem lett volna ilyen kulonleges a frontember,akkor csak a stilus irant kifejezetten erdeklodok ismernek oket,nem lenne ekkora hirveres korulottuk. Bar nem is bannam,ha a kis 12 eves tumblr lanykak nem plazakban vasarolt Nirvana polokban feszitenenek,mert ettol hanyok.

2016. okt. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Kevés borzasztóbb és túlértékeltebb zenekart tudnék mondani.
2016. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nem volt olyan nagyon rossz, de erősen túlhype-olta az MTV, többek között ez is volt oka Cobain halálának.
2016. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Cobain halála... hm... Könnyen lehet, hogy átszabott arccal rengeteg, immár halottnak nyilvánított rock sztár Hawaii-on, vagy mondjuk, Argentínában lófrál... Ha már terhessé vált számukra a népszerűség. Van elég pénzük megrendezni a saját halálukat.


Ürügy meg van sok, Cobain esetén pl Courtney öröksége, és a többi. De persze akármi lehetett... kicsik vagyunk mi megtudni, mi folyik gazdagabb körökben...


Gyanúsak ezek a "rock sztár előre megmondta a saját halálát"... (Pl Jim Morrison is szólt a halála előtt pár héttel, hogy ő lesz a következő.)


Aztán persze állítólag kiszivárogtak olyan hírek, miszerint Cobain megtudta a rehabon, hogy az életére akarnak törni, ezért elmenekült onnan (pár nappal a halála előtt)... Ez is lehetséges... "Menekülő Schwarzenember"...


(A Nirvanaról meg írtam véleményt itt már.)

2016. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!