Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a nemzeti rock,...

Szerintetek a nemzeti rock, nem a rockzene megcsúfolása?

Figyelt kérdés

2016. nov. 8. 20:43
1 2
 1/17 anonim válasza:
63%
Nem
2016. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Manapság már minden gáz, rasszista, antiszemita, homofób ami a nemzettel kapcsolatos. Nem vagyok nagy magyar (nem is hallgatom ezeket a zenéket), de nevetséges hogy lassan már ha kiteszed a kokárdát márc. 15.-én is szégyellned kell magad.
2016. nov. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A nemzeti rock magának a rock szellemiségének mond ellent.
2016. nov. 8. 22:48
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem, igaz régebben sokat hallgattam RomEr-t, Nemzeti Hangot is, de manapság már csak néha-néha, az is Kárpátia. Azóta átálltam a Rammsteinra meg Iron Maidenre.
2016. nov. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 D-Mano ***** válasza:
75%
Kérdező, szerinted mi a szellemisége a rock-nak, aminek ellent mond?
2016. nov. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az hogy nem számít a származás. A rock a nemzetek felett áll.
2016. nov. 9. 16:15
 7/17 D-Mano ***** válasza:
100%

Oh, hát így érted.


Nos, én is így érzem, hogy a rock-nak van olyan szellemisége, ami szerint nem számít a származás bizonyos tekintetben, és egy nemzetek feletti közösséget alkot. DE szerintem a rock egyrészt egyáltalán nem kívánja, hogy elfeledd miatta, honnan jöttél, hogy feladd érte az identitásodat (pl. a nemzeti identitásodat). A rock ad egy származások felett álló csoportidentitást, de teret ad a csoporttagok egyéni identitásának is.


Másrészt a rock-nak van alapból egy identitáserősítő hatása. Ez erősíti a származás felett álló rocker-identitást, de így a nemzeti identitást is erősítheti. Gondoljunk csak arra, hogy (ahogy én látom) a matálban a témák közt helyet kapnak az adott népek mítoszai vagy történelmi eseményei (pl. északon a viking-"kultusz"), vagy, hogy egy egész alstílus kifejlődött, a folk metál, folk rock. Tehát, hogy ezek kialakulhassanak valószínűleg eleve benne kellett lenniük a rock szellemiségében.


Hogyha valaki fontosnak tartja a hazaszeretetet, a nemzeti identitását, az nemcsak, hogy nem rossz dolog, hanem egyenesen kívánatos is (mert pl. erősödik a nép összetartozástudata, így nagyobb felelőséget érzünk egymás iránt, és nagyobb lelkesedéssel vetjük bele magunkat az ország fejlődésén való munkálkodásba stb...).


Na most, van a nemzeti identitástudatnak egy elfajzása is, amikor már valamely homályos ragadványeszme miatt, azt hiszi magáról az ezen identitást valló csoport, hogy mások fölött állóak, másoknál többet érnek, csak, mert azok, akik.


Tehát van egy egészséges nemzettudat, ami kívánatos, és van egy elfajzott nemzettudat (ami ugye már egy torz, és ragadványeszmékkel megtoldott változat), ami viszont káros. Pl. a jelenlegi magyar társadalomban a kép erről a 2 változatról sokaknál nagyon összekeveredett: aki szereti a hazáját, fontosnak tartja a nemzeti identitást, a nemzet megóvását, az már egyből náci, fasiszta, stb.


A nemzeti rock szövegeiről, pontos szellemiségéről csak érintőlegesen tudok (kevés ilyen számot hallottam még), de amennyiben csak a nemzettudat és a nemzetóvás fontosságát képviselik, és nem egy "nézzünk le, tiporjunk el mindenkit, mert mi vagyunk a felsőbbrendű faj stb. stb." típusú eszmét, addig nincs velük semmi baj. És ezesetben- ahogy fentebb írtam- a rock szellemiségéből következik is a kialakulásuk, létük.


Aztán lehet, hogy nem így van, de én így látom.


Megj.: Én főleg a metált ismerem, egyéb rockműfajokra kisebb a rálátásom.


#5-ös válaszoló

2016. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
igazad van kérdező, a lázadásról szól, arról hogy bárki lehetek, nem állithat nekem más korlátokat, nem kell megfelelnem senkinek, a nemzet az összetartozás ami eddig oké, de beskatulyáz, nem úgy leszek összetartozó valakivel, mint egy anarchista önellátó csoportban
2016. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
de
2016. nov. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

nem.

eleve már azzal nemzeti vállik,hogy magyarul énekelnek benne.

ha olyan marhára az összetartozás minden felett állo lenne akkor egy közös nyelven menne a szöveg.


meg amugy is ez egy angol-szász stílus.

2016. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!