Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Itthon egyedül lehet tanulni...

Itthon egyedül lehet tanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Ha elkezdenék gitározni tanulni itthon (könyvből, net stb.) szerintetek nehéz, és kb. szeptemberben menne már(hogy el játszok néhány számot, csak saját szórakoztatásomért tanulnék gitározni.)
2010. ápr. 28. 20:42
 1/8 anonim válasza:

El lehet pötyögni otthon is, de sokkal lassabban fogsz haladni.

Szerintem legalább az elején érdemes lenne eljárni tanárhoz, hogy kicsit egyengessenek, ugye a net nem fogja megmondani, hogy mit csinálsz rosszul, mire kell odafigyelned..

2010. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
2 hete vettem egy gitárt,tanárhoz járok.Nem olyan egyszerű azért.Nyilván minden ember más mindenkinek másképp megy, de szerintem érdemes az alapokat vmi szakavatottól megtanulni.Akkor időt takarítasz ahogy az első válaszoló írta.Amúgy valahol olvastam, hogy vki vett egy gitárt és egy hét után már néhány számot játszott.Hányingert kapok az ilyen fazonoktól.Én 2 hete csinálom, most tartok ott , hogy az ujjaim hegye már nem fáj annyira, és még csak tízen akkordot tudok fogni.Az is elég lassú.Nyilván gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás...
2010. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet. A zenesulit sem ajánlom, megutáltatják veled a hangszert, hülyeségeket játszatnak amit nem élvezel, és megutálod. Ja meg szolfézs... Magántanárnál gitározz 2 évet legalább. Keress valami jó gitárost a városban aki szívesen megtanít némi pénz fejében. Először ujjgyakorlatokkal kezdtek mint zenesuliban, viszont utána már jó számokat tanít. Én például az ujjgyakorlatok után az "Európa" című számmal kezdtem,majd pár Animals, Beatles, stb, ilyen egyszerűbbek. Ja meg még olyan dolgokat is megsúg(tippek, trükkök) amit zenesuliban nem. Két év magántanár, és utána már lesz egy kis tapasztalatod, tudni fogod az alap akkordokat is, aztán kezdheted otthon pl youtube-os videókból megtanulni a számokat, és egész jól fog menni. 6 éve giározok, így kezdtem, és eljutottam egy bizonyos szintre. Ja és ne úgy állj hozzá, hogy te meg fogsz tanulni gitározni. Egy hangszeren nem lehet megtanulni játszani. Nincs olyan, hogy te már tudsz. Ez olyan amit életed végéig tanulhatsz.
2010. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kommeteket!!! :D
2010. ápr. 29. 17:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkordokat megtanulhatsz otthon is gitároskönyvből, de szerintem mindenképp érdemes tanárhoz menni! Tanárral gyorsabban haladsz és meg tud mutatni olyan ujjgyakorlatokat, fogásokat, amik a gitároskönyvben nincsenek. Javaslom, hogy szedd le netről azoknak a daloknak a tabját, amiket el akarsz játszani és mutasd meg a tanárnak, hogy segítsen benne, adjon hozzá néhány tippet, vagy ha nem találsz jó tabot, mutasd meg neki magát a zenét, hogy tabozza le neked és segítsen megtanulni lejátszani. Komolyabb technikát igénylő dalokkal viszont csak akkor próbálkozz, ha az alapok már rendesen mennek!
2010. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

így 2011-ben már gondolom neked késő de talán másnak...

én egy éve gitározok csak saját erőmből netről stb. és ha a saját szórakoztatásodra tanulsz meg és sokat is fogsz gyakorolsz akk nyugodtan el lehet kezdeni mert jó hogy nem fogsz tudni eljátszani valami borzasztóan nehéz klasszikust amihez több év ujjtechnikára van szükség de ezeket a "4 akkordos" könnyű zenéket simán eltudod majd játszani sőt ha kitartó vagy sokkal többet is.

2011. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hatosnak igaza van, annyi külömbséggel írnám le, hogy én nyolc évet zongoráztam mielőtt gitározni kezdtem volna, és először nagyon kellenek az ujjgyakorlatok, és az akkordok. Saját erőmből tanulok 11. hónapja, Dire straits számokat végigjátszok nehézségek nélkül. Elektromosom kb. egy két hónapja van.
2011. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kérdezőnek már nem aktuális szerintem, de én 2 éve jártam ugyan ebben a cipőben. A saját tapasztalataim azok, hogy meg lehet tanulni. Ehhez persze egy jó minőségű, jó hangszerre van szükség, különben egy rossz minőségű nagyon elveszi a kedved, nehéz lefogni az akkordokat, kicsinálja az ujjhegyeidet. Én egy alsó árkategóriás akusztikus (fémhúros) gitáron kezdtem, 1 évig alig-alig játszottam vele, mivel nem lehet jól lefogni egy normális hangot sem, nem kényelmes, stb... Elsőnek én egy nylon húros(klasszikus) gitárt vennék még egyszer, mivel sok zenét én azon tudnák igazán jól eljátszani, mivel jobban hangzik azokon. Illetve könnyebb lefogni egy nylon húrost, mint egy fém húrost. Én 35.000Ft-ért vettem akusztikusat, de ez az alsó kategória, ugyan ennyiért középkategóriás nylon húrost tudsz venni, ami jóval jobb. Megtanulni 1 év alatt nem sokat tanultam, netről néztem videókat, tabokat, de nem tudtam velük mit kezdeni, csak nagyon az alapokat tudtam és az alap akkordokat. Második évben nekem a Pál utcai fiúktól a Mi vagyunk a Grund csinált áttörést, amikor megtanultam az F akkordot, onnantól már jobban élveztem, 1 hét alatt nagyon jól begyakoroltam, sok zenét tudok mára eljátszani, persze nem tökéletesen, mivel a gitár nem a legjobb minőségű, barré akkordokat le sem tudok rajta fogni. Egyébként egy jó hangszeren 1 év alatt sok kitartással meg lehet tanulni jól játszani és onnantól már te is élvezed a zenét, nem csak koncentrálsz, hogy jó legyen. Illetve gitáron könnyebb még kiolvasni a tabokat, "kottáját" én zongorázni is próbáltam, sikertelenül, maradt a gitár. Illetve gitárról sok ág nyílik, sok fajta gitár van, van ukulele, több húros hangszer, szerintem egy igen jó hangszer.
2019. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!