Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Baj van a gitárommal, tudnátok...

Baj van a gitárommal, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemrég vettem egy klasszikus gitárt és az lenne a problémám hogy ha a 3-as bundban lefogom a húrokat akkor nagyon zörög és észrevettem hogy ez azert van mert hozzár egy kivételével az összes a 4.-ig érintőhoz(?!). Kezdő vagyok így elnézést hogy nem tudom a nevét. Éa nagyon zavaró hogy megszeretném tanulni az akkordokat de ahol a 3-as bundban kell lefogjam a húrokat annyira zörög hogy elrontja a hangzast. Új húrokat vettem ráraktam és ugyanúgy csinálja ugyhogy nem annak a hibája volt. Tehát végülis valahogy meg kene emeljem a húrokat de nem tudom hogy ezt hogy tehetném meg. Gondoltam rá hogy lereszelek az érintőből valamennyit de nem hiszem hogy jót tenne neki :D

2016. dec. 15. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha lehet tegyél fel képet és úgy könnyebb lesz látnunk.Esetleg ha valami kissé nehezebb akkordot tanulsz akkor az is gond lehet,hogy nem elég erősen fogod le vagy nem jó helyen.
2016. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megprobálok képet csinálni róla. Nem az lesz a baj mert ugy probáltam rögtön hogy csak egy húrt lefogtam először az első bundban aztán a másodikban és így végig és csak a 3.bundban zörög de ott mindeggyik kivéve az É húrt azt látom is hogy nem ér hozzá de a többi igen.
2016. dec. 15. 21:13
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ahol bekarikáztam ahoz érnek hozzá a húrok miközben a 3-as bundban lefogom a húrokat. De tényleg csak annál csinálja és nagyon zavaró.

2016. dec. 15. 21:19
 4/7 Waff ***** válasza:

Üdv :)

A negyedik érintő lesz az... :) Nagy valószínűséggel alacsonyan vannak a húrjaid. Első körben menj el egy hangszerboltba, és vegyél egy ún. húrláb "csontot", azt cserêld le a gitárodon. Az a " csont" a hanglyuk mellett lévő húrlábban az a fehér lapocska amire a húrok felfekszenek. Kb 400-500 ft. Lehetséges, hogy a régi nem elég széles. A 12-es érintőnél mérd meg a húrmagasságot, a húr alja és a bund-pálcika között, nagyjából 2,5 mm kell hogy legyen a vastag E-húrnál. Ha ezek után is zörög, akkor lehetséges hogy a nyak van megvetemedve és domború...na az nagyobb baj, azon csak hangszerész segíthet, ha megéri a dolog anyagilag...

Egyébként milyen gyártmány a gitárod? Típus? Új, vagy használt?

2016. dec. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben akkor egy olyat venni fogok. Megmertem a vastag e hurnál stimmel a méret de az az egy nem is ér hozzá. Nem tudom hogy a magas e hurnál is 2,5mm-nek kell e lennie de ott viszont alacsonyabban van és az már hozzáér. Hasznaltan vettem, ugy voltam vele hogy megtanulni teljesen jo lesz ez ha pedog esetleg nem menne meg sem buktam rajta sokat, ez egy romenza r-c395
2016. dec. 16. 12:17
 6/7 A kérdező kommentje:
És köszönöm ment a zöld kéz :)
2016. dec. 16. 12:17
 7/7 Waff ***** válasza:

Szívesen...de.."Romanza"??? Jajj ne :/ azt nem lett volna szabad megvenni, azok a "Romanzák" tipikus uszadékfák, rémgitárok, max falra dísznek valók. Abba ne vegyél húrláb-csontot, mert nem ér még annyit sem, hogy 400-500 forintot rákölts. Egyébként is, ha jó a húrmagasság, akkor nem kell új csont, valószínű h a nyak girbe-görbe, ami nem meglepő ennél a "gitárnál"... sőt ez egyik jellemzője ennek a kategóriának. Osanos, teszkós gazdaságos torzszülött.

Emeld fel a " gitárt", s nézz bele a nyakába, merre ferde, merre domborult?

2016. dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!