Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akkezdet Phiai vs Fankadeli?...

Akkezdet Phiai vs Fankadeli? Essek be két szék közé?

Figyelt kérdés

Akkezdet Phiai új albumának logója egy fél dávid-csillag.

Egyik új számukban le is oltják Fankát. Na most itt kerülnek elő az ellentétek. Fankadeli nézeteiről illetve normális nacionalista eszmékről olyan tévhitek keringenek mikszerint képviselőik antiszemiták vagy esetleg rasszisták nácik lennének. Most én Fankadeli nézeteit nem ismerem de a nacionalizmus fogalmát igen és azt is tartom normálisnak illetve azzal is azonosulok. Fankadeli zenéi nem rosszak... szókimondóak és szeretem is őket de maga az előadó mint ember nem szimpatikus. Akkezdet Phiai pedig annál inkább. Imádom a zenéjüket bármiről a hétköznapok során előugrik a fejemben egy-egy sor. Imádom Saiidot és a Petit is. (Jól ismerem a számaikat és feltűnt néhány utalás arra hogy Saiid zsidó lenne de biztos lesznek akik ezt nálam jobban tudják... és ezzel semmi baj mert ugyanúgy szeretem bármilyen hihetetlen is ez mert hát ugye én a fanjaik szerint náci vagyok vagy mi)

Na most nekem kinnt fujdogálja a szél a magyar zászlómat az erkélyen. És ilyenkor Kezdetet hallgatva hungaristázó kommentelők illetve Kezdetfanok tucatját olvasva elgondolkozok. Na most akkor mi is van? Hova is álljak? Ki mellé? Illetve kik ítélnek meg? És miért? És igen jobbik szavazó vagyok és igen néha Kárpátiát is hallgatok lehet megkövezni de akkor ki az aki megítél kit? Hozzám ugyanolyan közel áll Akkezdet sőt... 4éven keresztül szövegeltük a suliban minden egyes szünetben és minden egyes buliban... Őrült kezdetfanatikusok lettünk... És akkor tessék.


2010. máj. 3. 23:50
1 2 3
 21/23 fGhw39-84th válasza:
100%

Szerintem amiről írsz az nagyon fontos kérdés, és az, hogy ezen elgondolkodtál mutatja, hogy intelligens ember vagy. Többen mondták, hogy amikor zenét hallgatsz, hagyd ki politikát és a világnézetet. Én ezzel nem értek egyet, illetve csak félig.


Szerintem fontos azt látni, hogy egy alkotás lehet magas színvonalú attól függetlenül, hogy az a nekünk tetsző, vagy nem tetsző világnézetű, politikai hivallást követő előadótól származik. Az alkotást megítélve kell élvezni, tisztelni (és persze azt létrehozó embert), és nem a világ-, politikai nézet alapján. Nagyon sokan elkövetik azt a hibát, hogy mivel nemzeti érzelműek (akárcsak én), felveszik a jobbos szemüveget és mindent azon keresztül látnak és ítélnek meg: mindegy, hogy mi, ha jobbos, akkor jó, mindegy, hogy mi, ha liberális, akkor rossz. Ez borzalmas.


Én nagyon örülök, hogy ezt felismerted. És nagyon hasznos, nyitottá tesz, ha nem felejted el, hogy amikor egy Akkezdet Phiai számot hallgatsz, akkor egy liberális, hungaristák által 'lezsidózott' csapat alkotását élvezed. Ez felszabadító érzés, nem köti meg a szellemed a politikai szemellenző... Tudod, hogy mi a jó neked, el tudod dönteni, nem kell, hogy szélsőjobbosok mondják megneked. Aztán később, bármilyen helyzetben, meg tudod majd kérdőjelezni az oldal "hivatalos" álláspontjá. És ez teljes mértékben oldalfüggetlen!! A másik oldalról pontosan ugyan ez a helyzet.

2014. júl. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan fogalmazódott meg bennem is a válasz, mert nekem is szimpatikus volt a kérdező elmélyülése.

Azonban kellemeset csalódtam, amikor az utolsó válaszolót olvastam. Teljesen így gondolom én is :)


Szóval nekem nincs is dolgom, gondoltam csak beköszönök.

Igen, egy 2010-es kérdéshez...

2014. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

A felvetés jogos ,a belső ellentét ami megfordult a fejedben szerintem normális dolog. Mégpedig azért mert igazolja ,hogy azok a dalok melyek a füledben szólnak eljutnak egészen az agyadig sőt beszivárognak a gondolataidba. Úgy ahogy a többiek is leírtàk Saiid valóban zsidó, én szeretek magyar lenni de ez a Fanka féle "hazafi" gondolkodàs valahogy sosem jött be ,mindig úgy éreztem ,hogy csak a figyelemért csinálja. Akkezdet-ben pont a társadalmi függetlenség tetszett meg "lehetsz zsidó ,boj , arab együtt folyik el vizünk". Màrk és Peti is fogyasztottak tudatmódosító szereket ,de ahogy szövegeikből kiderül ez csak a "zöld"-re terjed ki "csöcsön rúglak ha piszkítod magadat te buta a kemény drogok tartó helye a kib**aszott kuka". Ezt nem is tagadjàk ,én úgyvélem ,hogy a "dumàjuk" az utóbbi időben egyre jobban irodalmi töltetű. Az idő múlàsàval hallható a jellemfejlődés is amin keresztül mentek. A vallást és a poltikàt szerintem nyugodtan száműzheted a zenéidből ,legyen ez a te kis szentélyed amiben megszabadulsz a világ problémáitól/gondjaitól...csak felejtsd el őket :)

Hallgasd Fankàt és AKPH-t is nyugott szívvel mind a 2 képvisel valamilyen szinten értékeket, az màr a te lelkeden nyugszik ,hogy ezeket az "értékeket" ,hogyan tudod be építeni a minden napjaiba. :)

2014. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!