Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek már késő elkezdene...

Szerintetek már késő elkezdenem gitározni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és nagyon szeretnek megtanulni gitározni! DE:

-Kétlem,hogy a szüleim támogatnának benne

-Félek,hogy nem menne jól és,hogy már késő...

Nos mi a véleményetek?

A válaszokat előre is köszönöm!!♡


15/L



2017. jan. 5. 20:53
 1/5 anonim válasza:
Nem értem, miért lenne késő. Amúgy a legtöbben maguktól tanultak. Attól ne félj hogy rosszul megy, gyakorlás kérdése.
2017. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem késő. Sokan összemossák ilyen téren a komoly- és könnyűzenét, és innen jönnek ezek a "már biztos késő"-jellegű rossz beidegződések. Ha élvonalbeli klasszikus- vagy flamencogitáros szeretnél lenni, annak tényleg korábban lett volna érdemes nekiállni. De ahhoz, hogy könnyedebb műfajokat jól tudjál játszani, teljesen időben vagy, sőt. Ha megnézed, a legtöbb rock/pop/blues/metal/etc. gitáros 10-16 éves kora között kezdett tanulni a hangszeren, nyugodtan utánanézhetsz a kedvenc gitárosaidnak, az ő többségük sem kezdte korábban. Az alapok megtanulásánál nagyon látványos fejlődést lehet elérni rövid idő alatt, ha tényleg örömmel csinálod, és naponta szánsz időt a gyakorlásra. Az, hogy a szülők nem támogatnak benne, szerintem nem nagy probléma, ha nem tiltják kifejezetten. Egy használható kezdőgitárt olyan 30-35e Ft magasságában már simán lehet venni, ezt az összeget még diákmunkákból és/vagy rokonoktól különböző alkalmakra kapott pénzből sem vészesen nehéz összerakni. Ha kitartó vagy, a tanárhoz járást megspórolhatod magadnak, rengeteg könyv van, amiből tudsz tanulni, de interneten is van hozzá egy csomó anyag, főleg ha tudsz angolul.

Én 14 múltam, mikor elkezdtem, elején bizony szkeptikusan álltak hozzá a szüleim, de amikor látták, hogy nem csak fellángolás, amit pár hét után abbahagyok, már támogattak benne. Egy idő után jött sorba mellé több másik pengetős hangszer, na meg igen hasznos hobbiként a hangszerkészítés is. Azóta is ritkán telik el úgy nap, hogy ne zenelnék legalább egy rövid ideig kikapcsolódásképpen, szóval én csak bátorítani tudlak. 20/f

2017. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most 23 évesen tervezek nekikezdeni.


Miért lenne késő? Ha tetszik, nyomjad.

2017. jan. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mojjo ***** válasza:
Én kb 25 évesen kezdtem. A 15 baromira nem késő. De a 75 sem lenne késő...
2017. jan. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat, sokat segítettek😊!!
2017. jan. 25. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!