Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes elkezdenem gitározni?

Érdemes elkezdenem gitározni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

20 éves srác vagyok és szeretnék megtanulni gitározni. Akusztikus gitáron akarom elkezdeni. Sajnos nincs semmilyen zenével kapcsolatos hátterem, nincs hozzá túl jó érzékem sem, viszont van sok kitartásom. Szerintetek érdemes elkezdenem? Létezik olyan, hogy valaki egyszerűen nem tudja megtanulni?

A válaszotok előre is köszönöm.



2016. dec. 19. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg kitartó vagy, biztosan le tudsz jutni olyan szintre, ami örömet okoz. Az akusztikus gitár a legkönnyebb, 5-6 akkorddal már egész jó kis repertoárod lehet. Viszont azt mondják, hogy aki rögtön akusztikus gitárt vesz a kezébe, annak szó szerint fájdalmas az első időszak a fémhúrok miatt. De ezért ne vegyél két gitár!
2016. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva ha egyedül csinálod, 90% eséllyel abba fogod hagyni, amint jön bármilyen nehezebb rész. Önmagában pedig 5-6 akkord szerintem senkinek a tanulási éhségét nem elégíti ki.

Belekezdeni érdemes (bár inkább válasz nylon húros gitárt), és komoly pénzedbe sem kerül, de én nem garantálok sikert, mert a nagy átlag nem ezt mutatja.

Személyes tapasztalatból mondom, hogy egy bizonyos szint után a szolfézs tudás hiánya komoly falakat állít eléd, amit segítő nélkül nagy akaratot igényel.


Szerintem akkor érdemes belekezdeni, ha hajlandó vagy napi egy órát rászánni, illetve vagy tanultál már több év hangszert, vagy hajlandó vagy tanárt fizetni. Enélkül is lehet tanulni, de a nagy átlag a csalódások, és a célok hiánya miatt abbahagyja.


Persze vannak online kurzusok, meg valaki elvan a kedvenc dalainak tanulásával évekig, de a többség számára ez nem elég ösztönző.

2016. dec. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megtanulni egy hangszeren játszani, azért mégsem olyan, mint azt elhatározni, hogy valaki élsportoló lesz. Bárki elkezdheti akárhány évesen, tanár nélkül is, aztán úgyis kiderül ki mit kezd azzal amire jutott. Vannak dolgok amiket az ember nem azért csinál mert annyira ért hozzá, vagy az élvonalba kívánkozik vele, egyszerűen csak kifejezőeszközként használja azt, amit. Erre minden embernek szüksége van valamilyen formában vagy szinten, ha a gitár a szimpatikus, akkor azt kell kipróbálni. Felesleges ezen annyit gondolkozni, egész biztosan nem vezet semmiféle tragédiához, ha megpróbálod és kiderül, hogy mégsem. Eladod. Készítesz belőle állólámpát. Akusztikusba gyűjtögethetsz apróbb tárgyakat is.
2016. dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!