Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tényleg a klasszikus zene az...

Tényleg a klasszikus zene az ami a legjobban nyugtat?

Figyelt kérdés

#zene #hallgatás #komoly klasszikus
2017. jan. 12. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Állitólag az nyugtat a legjobban ami tetszik. De azért ne olyat válassz amiben akkora basszus van hogy kitöri az ablakokat.
2017. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag, ha valami "megmérettetés" előtt klasszikust hallgatsz, jobban fogsz teljesíteni!
2017. jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sándorjános ***** válasza:
100%

Szerintem mint zenei képlet a klasszikus zene is csak bonyolultságában, vagy absztrakt jellegében különbözik a populáris zenéktől, ebben az értelemben lehet nyugtatóbb a szerkesztés miatt, de ha leegyszerűsitjük a dolgot a zene egyszerű részleteire és elnyújtjuk, mint pl. egy ambient zeneszám tud hasonló, vagy nyugtató(bb) lenni, mint egy komolyzenei, összetett mű. A maga módján itt is komolyzenéről van szó, de más mint egy Wagner, vagy egy Mozart.


https://www.youtube.com/watch?v=_AWIqXzvX-U

https://www.youtube.com/watch?v=EfZxZmbbWI8

2017. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a klasszikus zenét, metál zenét hallgatok, engem az nyugtat meg. Sőt, a kedvenc zenekarom neve Depresszió. Nem vicc, de nem is tévesszen meg a neve, engem tényleg negnyugtat.
2017. jan. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az megvan. Letöltöttem a Depressziót, de nekem nem tetszik.
2017. jan. 13. 10:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Igazából nem azt akartam mondani, hogy halgass Depressziót, hanem hallgass olyan zenét, amit szeret, ne olyat, amit mások szeretnek. Ha még nem tudod mit szeretsz, akkor keresd meg. Ha elkezdesz új zenéket hallgatni, akkor rá fogsz jönni, hogy mennyi mindent nem szeretsz, ugyanis sokkal több ilyen zene van. Olyan, amit igazán szeretsz, csak nagyon kevés. Amit igazán szeretsz, az meg is nyugtat majd. Talán.
2017. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mühl Márta válasza:
Én a pörgős számokat szeretem, az nyugtat meg, a klasszikusoktól a falat kaparom. Próbáld meg kitapasztalni, hogy melyik zene hallgatásánál érzed magad jól a bőrödben. Az lesz az igazi.
2017. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudományosan még nem vizsgálták a kérdést. Annyi bizonyos, hogy pl. az infrahangok az egész testre vannak hatással és frekvenciájuk nagyjából egybe esik a test rezonancia-frekvenciájával, ami kellemetlen, izgatottsági állapotot idéz elő (dübörgő basszus). Ez talán valami veszélyre figyelmeztető ősi ösztön, hiszen az állatok jelentős része ugyebár előre megérzi pl. a földrengéseket, a távoli viharokat a talaj rezgésein át és ez menekülésre, elbújásra készteti őket. Valami hasonló lehet magával a zene ritmusával is, hiszen az emberi testnek van a szívverés ill. légzés ritmusának megfelelő alapritmusa, frekvenciája, ami felgyorsul vészhelyzetben ill. lassul nyugalmi állapotban és főleg alváskor. Talán ezért lehet, hogy a komolyzene a ritmusánál fogva segíti az ellazulást, mert az adott ritmusban érkező akusztikus ingerekhez idomul a szívverés és a légzés (ha olyan a zene !!). Aki nem ismeri, hallgassa meg Wagner Tännhauser c. operájának nyitányát vagy Ravel Bolero-ját.
2017. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alfa1 válasza:

Mindenkire más hat nyugtatóan, de elvileg a meditatív, meg "chill out" zenét például direkt arra írják, hogy nyugtasson.

Klasszikus zenében azért van egy-két darab, ami éppen, hogy felzaklatja a hallgatót.

2017. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A Chill Out az unalmas nekem.
2017. jan. 16. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!