Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen fémhúros (western)...

Milyen fémhúros (western) gitárt ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Még anno több évvel ezelőtt vettem egy klasszikus Tenson tanuló gitárt, amin egyszerű dalokat tudok is játszani, de szeretnék végre egy fém húrosat is a magaménak tudni.


Próbáltam utána járni, hogy melyik lenne a legjobb választás, de például nem teljesen értem hogy mi a különbség az akusztikus és az elektro-akusztikus gitárok közt. Az utóbbi rögzíti a játékot, vagy állítani lehet rajta a hangzáson, vagy mi?


Plusz nagyra értékelném ha valaki tisztázná hogy gitár vásárláskor mire kell oda ügyelni (milyen fedlap kell például).


Összesen max 60 ezret tudok rá szánni, ennyiből tudok venni egy minőségi fém húrosat?



Remélem nem tűnök komplett hülyének, de egyelőre nem igazán értek hozzá. :(


Köszönöm a segítséget!



2017. jan. 13. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elektroakusztikus azt jelenti, hogy csatlakoztatni tudod erősítőhöz. Ha tervezed, hogy egyszer majd nagyobb nyilvánosság előtt játszol, érdemes ilyen hangszert választani. 60 ezerből, sőt, jóval kevesebből is lehet tisztességes akusztikust venni, például a Cort AD-810 típust. Itt találsz hasznos tanácsokat:

[link]

2017. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vegyel egy Yamahat, ami belefer a keretbe. Azzal nagyon nem tudsz melleloni.


Az elektro-akusztikusban van hangszedo, es erositore lehet kotni, neked valoszinuleg nem lesz jelentosege.

2017. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem kezdőként nem érdemes elektro-akusztikusat venni. Csak dob egy nagyot az áron fölöslegesen. Ebben az árkategóriában tapasztalatom szerint a Fender CD60 a legjobb.
2017. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!