Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni zongorázni, vagy hegedűzni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok..nagyon érdekel a klasszikus zene és leginkább a zongora, vagy a hegedű. Mennyire nehéz egy alap szinten megtanulni? Illetve mennyi időt vesz igénybe, mert jelenleg nincs sok időm rá, úgyhogy lehet ez nem most lenne.
2017. jan. 25. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

hegedulni nehezebb, de a zongora sem konnyu. Azt nem igazan tudom ertelmezni hogy mi az az alap szint.


Ahhoz hogy masok szamara is elvezheto zenet tudj produkalni evekig kell gyakorolni, minden nap.

2017. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy hobbi szinten.
2017. jan. 25. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz erre válaszolni, mert nehezen megfogható, mi az "alapszint". Az intézményes oktatásban (zeneiskola) 6 év az alapszint. Ha tehetséges vagy, és sokat gyakorolsz, ez az idő lehet sokkal kevesebb is, ellenkező esetben meg csak nyűglődés lesz az egész. Azt írod, nincs sok időd. Ez baj, mert a zenetanuláshoz, mint mindenhez, idő kell. Persze az elején nem sok, napi 15-20 perccel már lehet haladni.
2017. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A zongora nem megtanulhatatlan (gondolom én), legalábbis elég sok emberről tudom, hogy ilyen-olyan szinten zongoráznak/billentyűznek.

Hegedű (és a többi vonós) zenei hallás nélkül szinte kizárt, hallással is nehéz, sok gyakorlás stb., plusz a szomszédaid meg akarnak majd ölni érte.

2017. jan. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Úgy értem, hogy hobbi szinten."


En is ugy ertettem, hobbi szinten is tobb ev mire elvezheto produkciot tudsz nyujtani, minden napos gyakorlas mellett is.


Raadasul szerintem hegedulni nemigen lehet hobbiszinten tanulni, legalabbis en meg nem hallottam olyanrol.

2017. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyedül nehéz hegedűn megtanulni, mert már az nagyon sok időbe telik, még a saját főled számára élvezhető lesz csupán az egyes hangok lejátszása. Nem tudod, fejlédsz-e vagy nem, vajon mennyi idő, nem lesz türelmed, elmegy a kedved tőle mert annyira borzalmasan fog hallatszodni egy jó darabig. Én csak tanárral javaslom a hegedőtanulást. Én 23 éve hegedülök és bíza nehéz volt az első pár év még tanárral is. Sok a kudarc benne. Sokszor abbahagytam volna. De a tanár mindig támpontot ad, meg bíztat.
2017. jan. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ördögfióka válasza:
A hegedű kezdetben nehéz, aztán sok gyakorlás után egyre könnyebb lesz. A zongora pont fordítva, eleinte könnyebbnek tűnik, aztán ahogy haladsz előre a nehezebb darabok felé egyre nehezebb lesz.
2017. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!