Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik volt ez...

Szerintetek melyik volt ez első heavy metalnak mondható szám?

Figyelt kérdés

Szerintem Yardbirds/Led zeppelin - Dazed and confused (1967/1969) (bár ezt inkább pszichedelikus rocknak mondják)

King Crimson - 21st Century Schizoid Man (1969) (ezt meg inkább progresszív rocknak) https://www.youtube.com/watch?v=0ruKDDqdCQI


Nagyon sokan a Black sabbath - paranoidot (1970) istenítik, szerintem az csak simán hard rock kategória, semmi keménység nincs benne, a War pigsnek is csak az introja olyan. Viszont a Black sabbath (1970) című számuk már valóban igen metálos. Vannak akik Jimmy Hendrix - purple haze-t mondják (1967), de szerintem az is csak blues/pszichedelikus rock.


2017. febr. 3. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
The Beatles - Helter Skelter?
2017. febr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, Beatlesnek sok olyan arca van, amit nem is ismerek.
2017. febr. 4. 00:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Deep Purple - Hard Lovin' Man (1970)

https://www.youtube.com/watch?v=93pE3npDRRs

2017. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én metált 60-as évek zenéjében nem igazán keresnék, mert azok csak elődök voltak maximum. Inkább olyan bandákat javaslok mint a Black Sabbath, Deep Purple, Uriah Heep vagy a Sweet. Bár azt leírtad hogy a Paranoid számodra nem metál, és egyet értek veled, ez az album nagyon istenítve van metál albumként, én sem értem mire fel. Az viszont igaz, hogy a Black Sabbath (dal) valóban tartalmaz rengeteg metál elemet, de szerintem ha valamit teljes metálnak lehet mondani a korai Black Sabbath-tól az a Children of the Grave.
2017. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Muráti Emőke ***** válasza:
100%

Szerintem(!) a Black Sabbath egyáltalán nem volt heavy metál, csak erős rock, és a metál műfaj régi változata (heavy metálról szó sem volt, ezzel az erővel akár a Uriah Heep-re is mondhatnánk ugyanezt)

Később nevezték el a metál műfaj egyik alfajtájának doom metálnak és ha az ember a Cathedral (egyébként kitűnő) zenekart hallgatja, akkor érthető hogy onnan eredeztethető tényleg a doom metál stílusa.

Viszont a Sabs szerintem igaziból Dio alatt vált igazán naggyá (érdekes erről éppen ma gondolkoztam), és utána lett igaziből "tömegesen" 'elismerve' az Ozzy-féle korszak is. (egyébként joggal persze, csak vagy 10 év késéssel)...

Egyszer erről Ozzy azt mondta később erről, az első nagyobb Sabbath "reneszánsz" idején 1990-ben valamikor, amikor sokan hivatkoztak az együttes kezdeti időszakára mint fontos hatásukra: "Hogyha ezek az emberek akkor mind jelen lettek volna akik ma dicsérik a zenekart, akkor ma nagyobb volnék, mint a kib ott Elvis".

Az első ténylegesen heavy metál banda szerintem(!) a Judas Priest volt, és egyébként az is igaziból azzal a bizonyos méltán sokat emlegetett/dícsért 1978-as Killing Machine/Hell Bent For Leather című lemezzel.

De persze ha valaki meghallgatja a Rob Halfor által is a legtöbbre értékelt Priest nótát a "Victim of Changest", akkor hallhat benne egy jó nagy adag Sabbath-ot...

2017. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Muráti Emőke ***** válasza:
100%

Bocs, még annyit hogy a Sabbathnak viszont egyértelműen sokkal "teltebb" lett a zenéje a 'Sabbath Bloody Sabbath' és 'Sabotage' című lemezekre.

Csal meg kell hallgatni és ez egyértelmű...

2017. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen az általam felsoroltak közül egyik sem volt metál banda, én is úgy értettem hogy hard rock bandák néhány metál számmal. Én is a Judas Priestet tartom az első 100%-os heavy metal bandának. Jó látni hogy van még valaki, aki érdeklődik a téma iránt, nincs kedved privátba erről beszélgetni egy kicsit?
2017. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!