Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hány kulcs van a komoly zenében?

Hány kulcs van a komoly zenében?

Figyelt kérdés
Eddig a Basszuskulcsról és a Violinkulcsról tudtam, ma viszont meg tudtam hogy van egy un. Tenorkulcs. Érdekelne higy hány kulcs van még amiről nem tudok

2017. febr. 4. 13:44
 1/2 Mojjo ***** válasza:
100%

Ha azt mondom neked, hogy G-kulcs, C-kulcs, F-kulcs, az mond valamit? A zenei kulcsok ezen három kategóriába sorolhatóak. Ezek azt mutatják meg, hogy a kottában hol helyezkedik el a G, a C és az F hang - pontosabban. és megfelelő oktávba helyezve a g', a c' és az f hang.


Például a violin kulcs egy G-kulcs, mert a g' hang helyét mutatja meg - amit a kis farokkunkor körbezár, ott van a g' hang, ez esetben a második vonalon.


A C- és F-kulcsok pont ugyanígy működnek, csak éppen a c' és az f hanggal. Mivel a kulcsok soha nem vonalközre, hanem mindig vonalra helyezik el az általuk elhelyezendő hangokat, és mivel nem szokás pótvonalazgatni kulcselhelyezéskor, egyszerűen kijön, hogy háromszor öt, tehát tizenöt féle zenei kulcs létezik. Mindegyik nevét nem tudom fejből. Sőt, ami azt illeti, nem is mindegyiknek van külön neve, a kulcsok közötti átfedések miatt.


A jelen zenei gyakorlatban négyet használunk: egy G-, két C- és egy F-kulcsot. A G-kulcsunk a violin kulcs, a két C-kulcsunk az alt-kulcs és a tenor-kulcs, az F-kulcsunk pedig a basszuskulcs. Egyéb kulcsok, mint szopránkulcs,v agy szubbasszuskulcs, gyakorlatilag kikoptak, szóval maximum elméletben léteznek, a gyakorlatban nem.

2017. febr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. febr. 9. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!