Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen zongorát ajánlanátok...

Milyen zongorát ajánlanátok kezdőnek?

Figyelt kérdés

Teljesen a nulláról kezdeném, és csak hobbiból, mert suli mellett nincs időm teljesen rá.

Tehát nem egy profi zongorán szeretnék gyakorolni. Szerintetek mi lenne ideális, ami árban is jó?



2017. febr. 5. 16:53
 1/7 -Igazmondó- ***** válasza:
Vannak olcsóbb Yamahák, mindenképp olyat válassz, hogy legyen nyomás érzékelője is, így kicsit átadja a valós zongora érzését is. Olyanok is vannak, amelyek kijelzik, hogy milyen hangot nyomtál le. Szerintem nem olyan vészesen drágák, de ha már veszel azért nem árt picit költeni rá, hogy később ne bánd meg.
2017. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha nincs rá nagy anyagi kereted, akkor mindenképpen egy megkímélt állapotú használt hangszert vennék. Használtan olyan 80-90E Ft-tól nézegess. És azért használtan, mert újonnan 80-100-ért csak gagyik vannak. Viszont egy 4-5 éves hangszert, amit új korában 200-ért vettek, most ha szerencséd van megveszed féláron. Egy olcsó hangszernek szar a billentyűzete és a hangja. Csak elmenne a tanulástól a kedved. Digitális zongorák közül pedig Rolandot, Yamahát, Korgot, Casiot nézzél. Bármelyik megfelelő kb ilyen sorrendben.
2017. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt néztem, hogy a digitális zongorák olcsóbbak és szerintem tanuláshoz ez is tökéletes lenne, aztán később, ha lesz rá anyagi keretem, vennék egy újat, jobbat, feltéve, ha sikeresen fejleszteném magam és tetszene.

Digitálisból melyik az a minimum, amennyitől szabad?

2017. febr. 6. 15:29
 4/7 anonim válasza:

A digitális zongora a billentyűs hangszerek egyik típusa. Szóval ez így nem helyes megfogalmazás, hogy "ez is jó tanulásra." 100E Ft-tól több millió forintig terjed az áruk. Van belőle gagyi is profi is. 88 kalapácsmechanikás billentyűjük van és általában a zongora hangszínen kívül tudnak még párat (orgona, vonós, elektonikus zongora stb.) Ezt használják otthon zongorázásra,mert ált. nem fér el egy nagy versenyzongora vagy pianínó.

Ezt például digitális zongoraként árulják, holott semmi köze hozzá. Nem kalapácsmechanikás a billentyűzete.

[link]

2017. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előző, ha zongorázni akarsz, nehogy zongora kinézetű szintit vegyél! Szarintem a Casio CDP-100-as sorozat (100,110,...) az, ami a minimumot hozza (88 billentyű+kalapácsmechanika).
2017. febr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szeptim válasza:

Hello,


A típus igazából neked mindegy jelenleg úgy tűnik.


Fontos:


Súlyozott kalapácsmechanikás elektromos vagy digitális zongora kell.


Az elektromos és a digitális nem feltétlenül ugyan az de ennek majd utána nézel.


A profi zenészek azt mondják, hogy igazit kell venni, de a helyzet az, hogy ha nem akarsz profi zongorista lenni akkor annak csalódás lesz a vége.


Az elektromos verziónak megvan az az előnye hogy mostanában telerakják egy csomó szintihez hasonló funkcióval is így sokkal érdekesebb és színesebb dolgokat tudsz vele előcsalni.


Nekem egy Yamaha van, de mindegy, akár Korg vagy Roland is lehet. Kb 200eFt körül kezdődik, amit már érdemes megvenni erre a célra. Mire eljutsz odáig hogy tudjál különbséget tenni a márkák között a pénz is összegyűlik egy akármire.


De ha nagyon rá vagy feszülve a csak zongora hangra akkor csak igazit szabad. Pianino...pl de horror pénz

2017. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem yamaha van valami nagyon hasonlo,

( olcso es nem kell hangolni, valamint hordozhato)


[link]


Nem igazan erzem a kulonbseget a zongora es a digital piano kozott. Talan egy nagyon picit erosesebben kell megutni mint a zongorat. Hangzasra is ok.


ha meg akarod hallgatni a hangjat:

https://www.youtube.com/watch?v=xAY00FhYo9M

2017. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!