Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha valaki nem tud jól énekelni...

Ha valaki nem tud jól énekelni, egy énektanár mennyire tudja rá megtanítani?

Figyelt kérdés
Szóval az érdekelne, hogy mennyire függ ez az adottságoktól, és mennyire a megtanulható technikáktól? Mert pl. én általában hallom, ha hamisan éneklek, de valamiért nem tudom úgy énekelni, ahogy kéne. Mennyire tanulható vajon az éneklés?
2010. máj. 8. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem nagyrészt a hangodtól függ.Az hogy hamisan énekelsz azon lehet javítani,de ha egy egyszerű dalt vagy akár milyet el tudsz énekelni,hogy nem hibázol és azt mondod/mondják,hogy jó hangod van akkor szerintem az énektanár tud segíteni :d


sok szerencsét :)

2010. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi :) Szerintem vannak egyszerűbb dalok (nem a süss fel napra gondolok azért), amit szerintem el tudok énekelni rendesen :) Már régóta foglalkoztat a dolog, mert én igazából nagyon szeretek énekelni, csak mások előtt nem merek, mert kiskoromban állandóan azt mondogatták nekem, hogy én nem tudok énekelni. Ezért gondoltam rá, hogy olyan jó lenne, ha valaki egy kicsit tanítana, hátha valamilyen szinten ez is elsajátítható. Valahogy úgy képzelem, mint a rajzolást. Akinek nincs kézügyessége annyira, az is megtanulhat rajzolni, mert vannak bizonyos technikák, stb. És ha művész nem is lesz belőle, de azért megtanulhat ezt azt.

Csak nem tudom, nekem ez az éneklés egy kicsit olyan misztikus dolog, mert gyerekkoromban mindig azt mondogatták, hogy ez nekem úgysem megy.

2010. máj. 12. 18:01
 3/6 anonim válasza:
Jár hangképző tanárhoz és egy évig 2 éve csinálom és már nem éneklek hamisan a hangom is szép lett
2010. máj. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Benkó János ***** válasza:

Pont most olvastam egy könyvben, hogy egy kisgyermekkorban elejtett megjegyzés milyen károkat tud okozni. Egy szülőnek soha nem szabadna azt mondani a gyermekének, hogy valamire nem képes. Sőt, biztatnia kellene bármit is vesz a fejébe..

Egy jó tanár sokat tud segíteni, a hamisság általában énektechnikai hiányosságokra vezethető vissza és sajnos ilyen lelki tényezőkre...

Ha szeretnéd keresek neked egy jó tanárt aki meghallgat.

2010. okt. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Érdekelne nagyon is a dolog, csak nem tudom, hogy itt, ahol lakom, foglalkozik-e valaki ilyesmivel. Mármint hogy itt Pécsen tudnál-e valakit ajánlani.

2010. okt. 13. 00:25
 6/6 Benkó János ***** válasza:
Sajnos Pécsen még nem ismerek senkit, de a hónap végén 5 napig lemezfelvétel lesz ott, nyitva fogom tartani a fülem. :-)
2010. okt. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!