Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Erősebb éneklés vagy beszéd...

Erősebb éneklés vagy beszéd után (2perc) elkezd fájni a torkom és gyengülni a hangom. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Trap zenével foglalkozom, azon belül is szöveg terén, tehát nem zeneileg. Szeretem is csinálni. Annyi a gond hogy 5 évvel ezelőtt kezdtem el még rappelgetni (kb 11-12 évesen). Most 18 vagyok és valamiért ha erőteljesebb hangokat hozok ki magamból akkor ilyen 2 perc múlva elkezd fájni a torkom és gyengülni a hangom.5 évvel ezelőtt nem volt ez. Mi lehet az oka? Esetleg a mutáció vagy valami ilyesmi zavarhatott be?

2017. febr. 18. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú, ez jó kérdés, sajnos ugyanezzel küzdök. Mindig szerettem volna énekelni (nem profi szinten, csak úgy "magamnak"), de egy kb. tízperces éneklés egyhetes torokfájást/rekedtséget okoz.


Nekem azt mondták, azért lehet, mert rosszul énekelek, mármint "rossz helyről". De hogy ez miért van, vagy hogyan lehet ezen tanár nélkül segíteni, azt nem tudom.


Egyébként a gyerekek állítólag ösztönösen jól énekelnek, ezért lehet, hogy neked (amúgy nekem sem) volt korábban ilyen gondod.

2017. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Jó tudni hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Akkor szerintem próbálok visszavenni a hangerőből kicsit.

Páran azt is mondták egyébként nekem hogy a mutálás miatt van ez , tehát még folyamatban van ez.

De sajnos ebben nem vagyok biztos ezért is tettem fel a kérdést.

Akkor remélem mielőbb megoldódik a problémánk. :)

2017. febr. 18. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Azert mert nem énekelsz be. Hidd el sokat szamit. A masik meg, hogy ne torokbol enekelj, rontja a hangot es szerintem nem is szep. A tiszta szep enekles titka a tudobol enekles. A trap zenet nem ismerem annyira. En zenei iskolaba jarok, ott a korus eneklest tanitjak, mondjuk kicsit mas mufaj:D
2017. febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a választ és a segítséget! :)
2017. febr. 21. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!