Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fateromnak mennel el otthonrol?

Baanmartin kérdése:

Fateromnak mennel el otthonrol?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem. Sajnos iszik az oreg rendesen, azt tudni kell rola, es az egesz csalad tisztaban van vele, hogy fuggo is, de viszont, hala istennek, berugni nem szokott, vagy tenyleg csak alkalmakkor. Viszont eszrevehetoen hulye lesz, ha nem iszik reggeltol estig - sajnos szo szerint. Egy korty tomeny, egy (par) korty sor, a perctol ahogy felkel, amig el nem alszik, legyen egy olyan 5x,6x egy nap. Aggresszivnak nem aggressziv, o lenne az utolso aki peldaul kezet emelne akarkire a csaladban, ez teny.

Na a lenyeg az az, hogy magaban szokott rohogni, vagyis inkabb csak hummogni, es gyorsan ugy csinal, mintha csak kohogne, tehat total eszreveszi magan. Plusz, amikor nincs penz eppen piara, es nem ivott mar orak ota, akkor mintha kicsit erosodne is a dolog. Meg amikor kellemetlen helyzetben van, akkor is ugy veszem eszre, hogy kicsit tul rohogi a szitut.

Ez igy lehet a folyamatos alkohol fogyasztastol? Lesz ennek komolyabb stadiuma is? Azert dontottem ugy, h most irok ki egy ilyen kerdest, mert olyan jominosegu csaladban vagyok (csak ebbol a szempontbol), hogy mindenki eszreveszi rajta a dolgot, mert lehetetlen nem eszre venni, de senki nem beszel rola - meg egymasal se beszelunk rola, nemam vele. Viszont most jott el az ido, hogy lassan fel kene vezetni nala, vagy anyunal, h mi lehet ez..mert az utobbi idoben mar enekel is ket sort, utana meg kiabal (amikor nem vagyok a konyhaban pl, tehat nem a kozvetlen kozeleben) es ugy csinal, mintha csak karomkodna, mert valamit leejtett, mittudomen. Es eddig ilyen napi 3x 4x hallottam ilyeneket nala, es most az elmult egy oraban kb 3 PERCENKENT nyomott valamit, ''hmm..HAHA, JAAAAAJ istenem...ohh ba****a meg..KHM KHM''..


Kutyahoz, macskahoz rendszeresen, megallas nelkul beszel, feltetelezem van ''urugy'' beszelni.. ''kiskutyuuus, mi a helyzeet'' ''cicamicaa, hova meeeesz, nyauu..''


Ezeket leszamitva total tiszta az oreg, vezet, bevasarlast intez, hasonlok. Csak remelem egyszer nem jon ki meg egy Pityu belole aki mondjuk felgyutja az autot az udvaron, vagy meg rosszabb.


Valaki barmilyen hasonlo tapasztalattal? Teendo?


Koszonom szepen.



2015. jún. 15. 16:17
 1/8 A kérdező kommentje:
mennek* el otthonrol, elnezest kerek..
2015. jún. 15. 16:19
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Sokan beszélnek magukban, főleg ha nincs kihez szólni, nincs kivel beszélni, ettől meg semmi baja. 1 korty tömény, pár korty sör, az még nem nagyivás, bár már függőség.
2015. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kellene mennie,szerintem ez nem a piátóĺ van,szerintem ettôl sůlyosabb a gondd,ami az agyát érinti..
2015. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kínjában beszél a dögökhöz. Ő így vezeti le a depis belső érzelmeinek az elnyomásából fakadó stresszt. Más agyonver minden nap valakit a kocsmában vagy otthon, ő ezt csinálja. Persze, ha nem lenne ennyire függő, akkor egy kisebb-nagyobb családi terápiával meg is lehetne fordítani, de gyanítom, itt már a függőség a legfőbb gond.
2015. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az öregnek bizony más baja is van, mint a pia. Gyerekkorom óta kortyolgattam alkoholos italokat. Aztán már 30 évesen, mikor már az agyam össze volt töpörödve a májammal együtt, és közben alhasi görcsökkel kinlódtam.

Nos ráébredtem arra, hogy nekem a pia az azért fontos, hogy csillapítsa a hasfájásom.

A teendő az volna, hogy komolyan mellé kéne állni, mert ha a piálás neki is teher, illetve már észleli hogy egyre h..lyébb tőle, már Ő is leszokna, de már a szervezete nem engedi nélkülözni az alkoholt.

Egy négyhetes teakúrával tettem le a poharat végleg, mégpedig úgy, hogy nem az volt a célom. Ennek már tizennyolc esztendeje, és azóta egyáltalán nem kívánom az alkoholt. A teakúráról priviben

2015. jún. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy látom, hogy az apuka feszült, szorong, stresszel és az ital csak ezt oldja. Ezért tűnik úgy, hogy akkor "normálisabb", amikor ittas. Egyébként szerintem ez pont annak a tünete, hogy nem beszéltek egymással, se az apukával se egymás között, így mindenki befordul és csak őrlődik magában, ha valami baja van.


Azzal tudnál segíteni, ha megkérdeznéd hogy érzi magát, bántja-e valami, vagy csak néha dumálnál az öreggel. (Persze elhiszem, ha régóta megy az "idegenként" együtt élés akkor minden félnek nehéz egyszer csak nyitni.)

2015. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is közelíteni kéne egymáshoz a családtagoknak. Elég szomorú, hogy vannak családok és úgy élnek, mintha csak lakótársak volnának, de semmi közük egymáshoz.
2015. jún. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi valaszokat, de viszont felreertes tortent! Nem vagyunk olyan csalad, akik "muszaj"-bol laknal egyutt, csak sajnos valahogy ilyen prud, hulyesegunk van, hogy amikor nagyon kellemetlen beszelni valamirol, azt egyszeruen csak nem hozzuk fel egymasnak. Hallottam mar anyut beszelni apuval nem egyszer a piarol, de nem ugy konkretan, hogy "ne igyal mar annyit, mert magadban beszelsz tole".
2015. jún. 19. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!