Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti mit gondoltok az ilyesféle...

Ti mit gondoltok az ilyesféle zenéről?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch? V=M-YCtdu7gAM

Én egyre jobban kezdem megszeretni ezt a műfajt.



2017. márc. 7. 18:19
 1/4 A kérdező kommentje:
2017. márc. 7. 18:27
 2/4 anonim válasza:
Jó kis chill-es zene. Ha éppen csinálsz valamit, de inkább arra akarsz koncentrálni, akkor kiváló. Én is szoktam néha ilyesmit hallgatni játék vagy rajzolás közben. De más dolgokról is el tudja terelni a figyelmedet.
2017. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez k{*}rva jó!!! Még sohasem hallottam ilyen stílusú zenét ez igazi zene imádom
2017. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Benne van a video címében, hogy viking pogány folkzene. Bár tudományos-számítógépes elemzéssel egybekötött statisztikai kutatások is igazolták, pl juhász Zoltán népzenész-zenetörténész által (bár elég csak fül hozzá, hogy rájöjj magyarként, meg némi VALÓDI történelem ismeret, tárgyi bizonyítékok alapján), hogy az ősmagyaroktól származik a kultúra, és a nyelv világszerte, így pl a világ népzenéi java része is (bár pl Afrikára kevesebb hatása volt a magyar népzenéknek).


(Huszonvalahány amerikai indián törzs nyelvről meg kimutatták, hogy a magyar nyelvből ered a nyelvük, máig közeli a nyelvi struktúrájuk és szókészletük, valamint a sumer is; az amerikai indián zenék is számos rokonságot mutatnak különféle magyar népzenékkel. A viking meg pláne.)


Ez egyébként dunántúli magyar népdalok pentatóniájára és ereszkedő motívumaira hajaz erősen.


Nem értem, miért írja itt valaki, h számára ez újdonság. Az értékes magyar zenét nem terjesztik az iskolában, tehát az erdélyit, megérteném, ha az volna újdonság itt bárki számára...


Na de ez magyar DUNÁNTÚLI népzenei gyökerű, azokkal van tele a magyar általános iskolai énekzene tankönyv... Sajnos a dunántúli magyar népzene sokat torzult évszázadok óta, nyugati hatásra...


Szóval ez egy alapvetően magyar népzene, csak hát viking lopással.

2017. márc. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!