Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol húzódik valójában a határ...

Hol húzódik valójában a határ a pop és a réteg - ez esetben a rock és metál - zene között?

Figyelt kérdés

Ahány ember véleményét kértem ki ebben a kérdésben, annyiféle álláspontot ismertem, időnként elég hajmeresztőket is. Vannak olyanok, akik szerint Avril Lavigne meg a Hooligans rock zenét játszik, sőt előbbire már metál(!) besorolást is hallottam, míg mások úgy vélekednek, hogy a Metallica meg az Avenged Sevenfold is popzene. Jó, a Metallicánál annyiban igaza volt az illetőnek, hogy a Black Album után tényleg eltértek a populáris hangzás felé (sajna), de mondjuk a Hardwired meg megint thrash lett... no meg ugye az első négy albumuk is.

Most akkor pontosan hol húzódik a határ? Kíváncsian várom a válaszokat! :)



2017. márc. 11. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Ami populáris az popzene. Jazz zenében is lehet populárisat alkotni,meg metálban is. Popzene lehet ilyen elektro rnb szrság,is meg az AC-nemtudokperlejet-DC is, ami nyilván nem lédigaga de ugyanúgy beletartozik a pop kategóriájába.
2017. márc. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát azt állítod, hogy nem a műfajon múlik elsősorban, hanem a nézettségen? És mondjuk a Metallica akkor összességében, korai korszakát tekintve is popzene, mivel hogy ismert, sokan hallgatják, egy Annihilator, Sepultura vagy Testament meg nem, hiába zenélnek ugyanolyan stílusban(thrash metál), de őket már csak a metálosok ismerik? Oké, végül is logikus, de azért várnék még válaszokat. :)
2017. márc. 11. 16:33
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Amit csak a pénzért csinálnak, nincs benne fantázia, megrendelésre írják és játsszák a dalokat, az popzene. Ami kreativitást, művészi vénát igényel, a zenélés öröme miatt csinálják, és csak másodlagos szempont a pénz, azt lehet rocknak/metalnak nevezni.
2017. márc. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nocsak, újfajta megközelítés, köszönöm szépen! :) Ugyanakkor ez ellentmond a másiknak, hisz ilyen szempontból vizsgálva a Metallica nagyrésze(első öt album, plusz Hardwired) metál. Sőt, az Avenged Sevenfold is ez alapján igazi metál zenekar, holott ha népszerűségi rátát nézünk, akkor meg már popba kellene rakni... érdekes, egyre érdekesebb. Még mindig várnék válaszokat! :)
2017. márc. 11. 21:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A Metallicától szerintem is csak a Load meg a Reload albumok számítanak popnak, az Avenged Sevenfoldot annyira nem ismerem, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.
2017. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha egy zenekar nem ismert, de a hangzásvilága/szerkezete széles körben ismert, attól még az is popzene
2017. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Oké, értem, és milyen hangzásvilág/szerkezet az, ami széleskörben ismert? Mert szerintem szinte mindegyiket ismerik az emberek, csak vannak, amelyeket kevesebben szeretnek. Vélhetőleg nagyon sokan hallottak már thrash metál vagy death metál számot, a hangzást ismerik, csak nem fogják hallgatni, mert nem szeretik. Ugyanakkor ha a te megközelítésedet nézzük, akkor a thrash meg a death metál is popzene, mert a többség ismeri ezen műfajok hangzását. Ez így elég fura lenne...
2017. márc. 12. 12:21
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég ismerni. Érteni, befogadni is kell. Az a zene ami sza a többség fülét, az nem popzene.
2017. márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó, tehát a könnyen értelmezhető/befogadható zene a popzene ezek szerint. Ez a megközelítés már sokkal jobban tetszik.
2017. márc. 12. 15:02
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
És ez is a megoldás.
2017. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!