Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek, és metalheadek,...

Rockerek, és metalheadek, szerintetek van értelme elhelyezkedni a zeneiparban?

Figyelt kérdés

Hosszú hajú metalheadek gyakran játszanak hangszeren, havi szinten, néha pedig akár heti szinten járnak koncertekre, időnként mint fellépő. Akár egy életen át szeretik ezt a műfajt. Így képzelek el egy metal rajongót. Én is ilyen vagyok.

Nyilván megfordult már a fejemben, hogy jó lenne híres zenésszé válni és befutni, ebből élni, de mint tudjuk, a zeneipar elég nehéz dolog. Magyarországon a fiatal bandák közül csak a Wisdom él meg zenélésből. Viszont én ha nem is leszek zenész, mindenképp ilyesmivel szeretnék foglalkozni. Csomó ilyen munka van, pl zenekari pólók készítése, eladása, eladó cd boltban, grafikus, aki albumborítókat készít, fotós, hangtechnikus, hangmérnök, fénytechnikus, gitárkészítő, zenetanár, hangszer technikus, újságíró, riporter egy metal újságnál, koncertszervező... talán van még pár. Arra vagyok nagyon kíváncsi, hogy csak ÉN vagyok ilyen?

Másnak is vannak ilyen ambíciói, hogy ezzel akar foglalkozni akkor is, ha nem fut be a bandájával? Van valaki, aki szeretne valamit "alkotni" a metalon belül? Pl Sam Dunn egy jó példa, nem zenészként futott be, mégis egészen ismert ember a metalról készített dokumentum filmjei miatt. Számomra a metalheadség azt jelenti, hogy szeretnék alkotni valamit ebben a műfajban, és ezzel nagyon egyedül érzem magam. Komolyan frusztrál ez a dolog. Másoknak tényleg csak annyit jelent ez az egész, hogy hallgatjuk a zenét?

Szóval ezekre a kérdésekre tényleg szeretném tudni a választ, nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre. (ha egyáltalán valaki válaszol) A válaszokat előre is köszönöm.



2017. márc. 17. 03:08
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Nincs.
2017. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
ma már a zsíros hajú rockerek ideje lejárt.
2017. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

" Számomra a metalheadség azt jelenti, hogy szeretnék alkotni valamit ebben a műfajban"


Lehet, hogy számodra ezt jelenti, de általában a metalhead csak annyit jelent, hogy az adott személy szereti a metál zenét. Például jómagam is metált hallgatok, de nem kacérkodom azzal, hogy ilyesmivel foglalkozzak, pláne alkossak benne, megvan a saját művészeti ágam, ahol meglelem az önkifejezést.

2017. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van lehetőség a műfajban, pont azért amiket felsoroltál: nem csak maga a zenélés, zeneszerzés, hanem a társuló szakmák is fontosak. Viszont mindenképpen Magyarországon kívül (is) gondolkozz, mert ha tényleg fel akarsz ülni a vonatra, akkor nemzetközi pályát kell elképzelni. Az európai nyári fesztiválok például rengeteg embernek adnak feladatotk, csak ki kell építeni működő kapcsolatokat, mindig elérhetőnek és útra késznek kell állni, szóval komoly elkötelezettséget és rugalmasságot kíván a dolog.
2017. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
15-16 évesen zenész akartam lenni elviekben, de voltam annyira realista, hogy tanuljak, mert tudtam, hogy az életben nem élek meg belőle. Amit a kapcsolódó szakmákról írsz, az jónak tűnhet, nagy részéhez semmilyen zenei képzettség nem kell, és ők biztosan megélnek a zenéből, ellentétben a zenekarok nagy részével.
2017. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el valamit, aztán vagy lesz valami belőle, vagy nem. Ezzel nem lehet csak úgy hagyományosan elhelyezkedni.
2017. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Rocker15 válasza:
100%
#2 ez nem igaz!
2017. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
100%
@2: Akkor kiknek van itt az ideje? A nyáladzó pop-zombiknak?
2017. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
100%
Van, de mindig legyen valami stabil háttered, mert könnyen pofára lehet esni pillanatok alatt. Az összes sikeres együttes úgy kezdte, hogy volt valami biztos állásuk, hogy az indulás költségeit valamiből elő tudják teremteni. Amikor aztán végre előre tudtak lépni, a művészeti és egyéb bevételeik fedezni tudták a mindennapjaikat, akkor léptek ki a hétköznapoktól.
2017. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!