Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitárra jó fajta húr?

Elektromos gitárra jó fajta húr?

Figyelt kérdés
CORT X-2 LH BK fajta gitárom van , milyen jó fajta húrt tudnátok ajánlani ?

2017. márc. 22. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem az Ernie Ball kobalt bevonatos húrjai váltak be. De ez elég egyénfüggő, ki kell próbálni párat. Ernie Ball, Elixir, D'Addario, DR Strings, Dean Markley (Blue Steel), ezeket merem ajánlani. Kérdés még, hogy milyen stílusban és hangolásban szoktál játszani?
2017. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát még nagyon kezdő vagyok és rockot szeretnék játszani. Csak így hobbinak jó lenne és még nem tudok sokat ezekről a dolgokról.
2017. márc. 22. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor kezdésnek próbáld ki az Elixirt. Tartós is, hangja is szép. Viszont ha eddig nem tetted, akkor érdemes E-re beállíttatni azt a hangszert. Ezt hangszerész pár ezer forintért megcsinálja, érdemes rászánni, mert egy jól beállított hangszeren élmény játszani. Viszont eg rosszul beállított gitáron meg szenvedés. :)


Elixirből E-re meg szerintem ez:

[link]

2017. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zsoli bácsi válasza:
Ernie Ball Super Slinky 9-42 húrt! Angus Youngnak is jó, akkor nekünk is :)
2017. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2017. márc. 23. 15:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Tökmindegy...

Régebben elixírt használtam, de rájöttem hogy drága, akkor inkább tényleg a kobaltos ernie ball.

2017. márc. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az elixir jó lenne. Csak baromira túl van árazva. Annyival az se bírja tovább, hogy 4szer annyit fizess érte mint egy normál húrkészletért
2017. márc. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem mindenki felfogta elsőre is, de azért köszi ;)
2017. márc. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ernie Ball 10-46 méretben nekem nagyon bejött.
2017. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjátok, hogy sznob vagyok, de szerintem 4000 forintot még ki lehet adni egy húrkészletért. Nagy sírva ugyan, de lehet. :D Nyilván attól is függ, hogy mennyit használja az ember. Nekem a kobaltos Ernie Ball néha bírja három hónapig is. Mondjuk én már csak próbán meg kocerten játszok és egyik sincs túl gyakran. :D Egy lelkes kezdőnek, aki napi szinten 2-3 órát gyakorol, lehet tényleg érdemesebb valami olcsóbb húrt választania, mert egy hónap múlva úgyis cserélni kell. De ha vigyázol rá, gitározás előtt mindig kezet mosol, gyakorlás után áttörlöd a húrokat és a nyakat tisztítókendővel, akkor tovább is tarthat. Egy ilyen Elixir készlettel szerintem 3 hónapig simán elgitározgatsz. Ha hallod, hogy kezd fénytelen, tompa lenni a hangja, akkor érdemes cserélni. De ha nem zavar, igazából nem is muszáj. A lényeg, hogy ne nyúlj hozzá zsíros, piszkos kézzel.
2017. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!