Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen fajtái vannak az...

Milyen fajtái vannak az elektromos gitárnak?

Figyelt kérdés
szoktam olyan gitárt is látni ami nem basszus és nincs hápogtatója

2015. dec. 28. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyat én is.
2015. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi az a hápogtató? És hogy függ össze az elektromos gitárral. És az hogy nem basszus?

Ne haragudj teljesen értelmetlen a kérdés, valószínűleg nem is tudod hogy mit akarsz kérdezni.

2015. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akusztikus gitár az aminek a hangját akusztikusan erősíti fel a hangszer. Van aminek van hanglyuka a húrok alatt, és van amit máshogyan oldanak meg

[link]

Elektromos gitár az aminek a hangját elektromos áram segítségével hangosítják fel, van benne hangszedő. Ezek közé tartoznak az elektromos basszusgitárok is.

Van a hangszedők között passzív és aktív. A passzív külső áramforrás segítségével működik, az aktív pedig tartalmaz egy előerősítőt, ami már egy bizonyos szintig saját áramforrással rendelkezik.

Mindkettőből van egy tekercses és két tekercses hangszedő.

A gitárokra 1,2, vagy 3 hangszedőt szerelnek. (ha van rajta)

Ha a gitárok formáira vagy kíváncsi: Stratocaster, Super stratocaster, Les Paul, SG, Flying V, Thunderbird, Explorer, Warrior, Warlock, Beast, Warbeast, Mockingbird, Telecaster, hirtelen ennyi jutott eszembe, vannak még félakusztikus gitárok, azoknak nem tudom a formáit.

2015. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
AAAAAA JO
2015. dec. 30. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:
jesus
2015. dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!