Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy alakul ki a zenei stílus...

Hogy alakul ki a zenei stílus az embereknél?

Figyelt kérdés
Ugye nem mindenkinek ugyan az a zene tetszik. Miért van az, hogy valakinek pl: a Metál tetszik, valakinek a rap zene?

2017. márc. 26. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tyűha, ez egy nagyon jó kérdés, csak az a baj szakdolgozatot lehetne belőle írni. :D


Szerintem arról, hogy valakinek mi alapján jön be valami hangzásvilág, kb. nincsen semmi bizonyított tudományos ismeretünk, szóval ebbe bele se próbálok menni. Mindenesetre szerintem fontos tényező, hogy milyen környezetben nőttél fel, mi szólt körülötted gyerekkorod során, meg hogy mikor már az alapod megvan, milyen idő és energiaráfordítással kezdesz el zenét felfedezni.

2017. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát én igazából oriási rap rajongó vagyok, pedig az összes szülőm rock zenét hallgat xd. Szóval ezért is kérdezem, teljesen más stílusom van mint nekik.
2017. márc. 26. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős amúgy. Én úgy nőttem fel, hogy otthon vagy Sláger Rádiót, mulatóst, gyerekzenét, vagy 90-es évekbeli popzenét hallottam. Aztán nekiálltam játszani a GTA San Andreas-szal, ott rám ragadt a rock, meg a rap, és azon a vonalon haladtam tovább elsősorban. Lehet, hogy azért nem ragadt rám semmi szüleim ízléséből, mert ők nem is olyan elkötelezett zenerajongók mint én. Ha nekem lesznek gyerekeim, egészen biztosan úgy fognak felnőni szerencsétlenek, hogy kb. csak akkor nem hallanak valahonnan zenét, mikor épp alszanak. Nekem a szüleim viszont csak alkalmi hallgatók voltak.


Bár apám mostanában egészen rászokott a magyar punkzenére, azóta kicsit nekiállt szenvedélyesebb, figyelmesebb zenefan lenni, de mostanra nekem már egészen kiforrott ízlésem van, így ez nem igazán gyakorolt hatást a fejlődésemre.


Húgom amúgy ilyen tipikus MTV-s popzenét hallgat, amit könnyű összeszedni, de megint csak nem olyan, amit szüleinktől, vagy akár tőlem hallhatott. Tőlem ő kb. csak annyit vett át, hogy annyi fura sz#rt hallgatok, hogy nagyon magas a tűrésküszöbe, ha olyan zenéről van szó, amit nem kifejezetten szeret.


Összességében tényleg csak azt tudom mondani, hogy franc se tudja, hogy egészen pontosan mik a pszichológiai tényezői ennek a dolognak. :D

2017. márc. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

En nem is tudom miert kezdtem el mast hallgatni. Engem untat az ha valaki tomeg zenet hallgat. Amik egy honapig mondjuk nagy slagerek, aztan ennyi. Kb 12 lehettem mikor a youtube bedobta az imagine dragons egyik szamat. Nem is tetszett meg annyira, de csak hallgattam, es ra egy evre meg tobb ilyen bandat szerettem meg. Gitarozni is akkor kezdtem el, ilyeneket jatszottam, nalam igy alakult ki. En azokat a zeneket szeretem, amikben hallani a hangszereket.

Lehet hogy mindenkinek mas a fontos. Valaki a dallamos zeneket szereti, ugy ertem pl egy Justin Bieber szamot.. :D en spec ki nem allhatom.

Valaki a hangszereket keresi, mint pl en.

Szerintem ez nagyon belsotol fugg. Belso alapjan valasztunk zenei stilust. Az meg kornyezet, viselkedes alapjan jon.

Legalabbis nekem ez egeszen elfogadhatonak tunik. :D

2017. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan alakul ki, hogy valaki a horror filmekért rajong, más a klasszikus paródiákért, megint más meg a képregény filmekért? Hogyan alakul ki, hogy valaki bolondul a spenótért, más meg utálja, viszont a jó véres steaket meg két pofára tömi? Hogyan alakul ki... jó, nem inkább nem sorolom tovább, elég a bevezetőből.


A válasz a következő: mindenki egyéni ízléssel rendelkezik, általában azt a fajta zenét hallgatja, amely ennek megfelel. Természetesen először próbálkozik mindenfélével, akár divatból hallgat olyat is, ami nem tetszik neki, de végül kialakul az ízlése.


Persze vannak, akik nem igazán keresnek, és megelégednek a rádióból ömlő popzenével, szerintem az ilyen emberek életében nem játszik olyan fontos szerepet a zene, ezért nem keresnek mást. Lehet, hogy az ízlésük szerint nem csak a pop zenét szeretnék, de nem törik magukat, hogy kutakodjanak, maximum ha ismerősük mutat nekik valamit, ami nagyon megtetszik nekik, akkor hajlamosak elmozdulni. De mondom, alapvetően mindenki rendelkezik egy ízléssel, és maga keresgéli az ahhoz megfelelő zenét.


Személyes példa... metálos vagyok, de nem az a fajta, aki gyerekkorában is metálra tombolt, nem... akkoriban a zene még nem igazán érdekelt. Általában pop zene szólt itthon, ha szólt, azt úgy elhallgattam, de nem éreztem késztetést, hogy elővegyem magamtól ezeket a dalokat. Aztán egyik haverom kezdett el rockot meg metált hallgatni, először ilyen mainstream dallamos rock zenéket ismertem meg, mint az AC/DC vagy a Guns N Roses, és ezek már határozottan jobban tetszettek, mint a pop számok. De az igazi áttörést az alkotta, amikor meghallottam a Master of Puppets-ot. Na, ott már valami megmozdulhatott bennem, mert youtube-on rákerestem több Metallica számra is. Aztán jött a letöltött diszkográfia, aztán persze a hasonló bandák keresése... innen már úgyis mindenki tudja.

2017. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom hogy ez is kapcsolódik a személyiséghez és ahoz hogy miket éltél át az életedben. Van akinek a zene inkább szórakozás és pörgősebb vidámabb stílust szereti vannak akik viszont az érzelmeket akarnak átélni egy zenében, én is ő hozzájuk tartozom úgyhogy inkább erről tudnék írni. Számomra a zene nem más mint egy érzés egy érzelem én mindig a zenébe menekülök ha valami lelki problémám van imádom az érzelmeket ezért is nekem az epic zenék jönnek be.
2017. márc. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!