Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mondják sokan, főleg...

Miért mondják sokan, főleg sznobok, hogy a Metallica az nem igényes zene?

Figyelt kérdés
Meg, hogy "parasztvakítás"?

2017. máj. 5. 12:44
1 2
 1/16 Mojjo ***** válasza:
83%
Soha nem hallottam, hogy valaki ilyesmit mondott volna...
2017. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Márhogy melyik Metallica? Az első négy albumuk a thrash metál legkiválóbb lemezei közé tartozik, és egyértelműen igényes zenék. A Black Album azonban egy jókora pofon az egész metálnak, annak kommersz szintre emelése, rádióbaráttá tétele. Ami pedig utána jött, az minden, csak nem metál, inkább nevezhető mainstream celebkedésnek. Az meg egy zseniális marketingfogás, hogy a nevüknek hála magával a metállal azonosítják a "kívülállók" az együttest.


Az pedig nem tudom, hogy véletlen egybeesés-e, de furcsa módon a Black Album után valódi thrash nagyon kevés született csak. A 80-as évek legendás zenekarai vagy feloszlottak, vagy el-grunge-osodtak és létrehozták a groove metált (az amerikai nagy négyes közül egyedül a Slayer maradt a hű a gyökerekhez, de érdekes mód a legtöbb nagy név szintén stílust váltott). Személy szerint ezért én rühellem magát a Metallicát, mint fogalmat is, nemcsak a zenéjüket.

2017. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Azért mert ma már nem divatos. Majd ha divatos lesz, akkor igényes is lesz. Hülyeség.
2017. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

A thrash rajongók általában azért, amit Paragon Belial írt.


Személy szerint én sem vagyok oda a zenekarért, de túlságosan negatívan se viseltetek irántuk, elhallgatom őket, ha kell + az Unforgiven-t nagyon szeretem, szóval fikázni nem szoktam őket, viszont másféle rockos/metálos körökből hallottam már mindenfélét. Az ilyen death/black metálosok közül sokan azért utálják, mert hogy tök light-os, és ahhoz képest milyen híres, a progrockerek azért, mert milyen egyszerű és könnyen befogadható, és ahhoz képest milyen híres, a progresszív metálosok pedig az előbbi mindkét indok miatt. :D

2017. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
66%
Azért mondják mert nem ma készült.
2017. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azokra gondolok akik csak pink floydot meg radioheadet gallgatnak...

2017. máj. 5. 21:16
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

#6

Ja, hát ők szerintem megfeleltethetők a progrocker kategóriának. Sokat nem érdemes adni a szavukra. Amennyire szeretem magát a műfajt, a rajongóik, legalábbis azok, akik nagyon hangosak az interneten, azok borzasztóak. Minden igénytelen, meg parasztvakítás nekik, amit nem szeretnek.

2017. máj. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem értenek a zenéhez. A Metallica az egyik legjobb heavy metal zenekar. Trujillo csatlakozása jót tett nekik, mert ő az egyetlen a zenekarban aki mással is játszott már.
2017. máj. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
hello, én pont a 'Pink Floyd és Radiohead hallgatók' közé tartozom, persze emellett sok mást is szeretek, például a metált. a Metallicának nekem nagyon tetszik az első pár albuma, de leginkább a második kommentelővel értek egyet, hogy azután a bizonyos album után eléggé mainstream zenét játszanak. nekem pl. egy Nothing Else Matters kifejezetten gyenge szám, annyira semmilyen. egy olyan zenekar, mint a Metallica amelyik olyan kib*szott erős albumokat le tudott rakni az asztalra, mint pl. egy Kill Em All, attól nekem kicsit kevés egy Nothing Else Matters féle poppos semmi.
2017. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Miért baj ha valami mainstream?
2017. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!