Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zenefüggő vagyok, és ez...

Zenefüggő vagyok, és ez visszatart sok mindenben. Van megoldás?

Figyelt kérdés
Sokat kellene tanulnom, de egyszerűen nem bírom itt hagyni ezt az érzést, hogy elmerüljek a zenében, és órákig képes vagyok SEMMIT sem csinálni, csak ülni és zenét hallgatni. Vannak más függőségeim is, például az edzés, de azok mellett lenne időm másra, mert ugye egy idő után elfáraszt, és abba kell hagyni, de ettől, hogy egy helyben ülök, és üvölt a zene a fülembe, nem tudok szabadulni. Ha hazajövök valahonnan az az első, hogy zene be. Ha csak 5 percem van gépezni, akkor is bekapcsolok valamit, ha tudom, hogy késében vagyok, pedig alapvetően pontos és precíz ember vagyok. Ha pedig egy nap telik el zene nélkül, nehezen bírom. Ha unatkozok, akkor is folyamatosan "megy a fejemben" valamilyen zene. Úgy érzem, ebben élem ki magam. Bármilyen világba el tudok jutni a zenével, és ez hiányzik nekem, ha nem hallom. Mi a megoldás? Mennyire jelent ez így rosszat?

2013. júl. 18. 13:20
 1/2 A kérdező kommentje:
Ráadásul embereket is képes vagyok hanyagolni miatta, pedig nagyon szeretem őket.
2013. júl. 18. 13:22
 2/2 anonim ***** válasza:
Voltál valahol chat moderátor? Nálam ez azóta van, hogy pár helyen chat moderátor voltam, sokat kellet írni, olvasni, figyelni, néha heti 7000 logom volt. A zenével én is így voltam, de az volt a megoldásom, hogy a kedvenc tantárgyam kezdtem el tanulni, így tudtam kétfelé figyelni. Tanulás nélkül 3 voltam, tanulással zene nélkül 4, zenével kevés tanulással 5, napi 10 perc alatt megtanultam mindent. így 5 emelt szintű matek, kémia, fizika érettségim lett, és 4 magyar, 4 töri, számtech 5, német 5, angol 3, lehet soknak tűnik, de nem tanultam rájuk sokat az angol középszintű, a többi emelt.
2013. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!