Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek divat fan vagyok?...

Szerintetek divat fan vagyok? (Kpop)

Figyelt kérdés

Előre szeretném megkérni azokat az embereket, hogy akik nem tudják, mi az a kpop, ne kommenteljenek, köszönöm.


Tényleg most őszinte leszek veletek.



Ha nem probléma leírom az előzményeket. Barátnőm mutatta meg, először a BTS nevű bandát nekem, még február 1-jén. Egy hónapig csak a BTS-n éltem, majd március környékén egyre több banda számait kedveltem meg. (VIXX, EXO, GOT7,BIGBANG,SHINEE,BLOCK B,SUPER JUNIOR,iKON,MONSTA X,BLACKPINK,SNSD,2NE1.. szóló: Ailee) Nagyon fura érzések kavarogtak bennem. Olyan mintha csak divatból kezdeném el hallgatni, de valahogy mégsem! Mert igenis tetszenek a az ilyen zenék, nagyon szeretem hallgatni. De mégis van bennem olyan érzés, hogy csak divatból csinálom. Ez abból is látszik, hogy amikor elöször meghallok egy számot folyton belepörgetek és megvonom a vállamat, ezzel mondván: "letöltöm, és majd megszeretem"

Mondjuk ezt minden zenénél így csinálom, akár kpop, akár nem.

Viszont vannak olyan zenék, amikbe tényleg első hallásra beleszeretek.


A BTS a kedvencem, őket tényleg nagyon nagyon szeretem. Mielőtt valaki írná igen, megtudom különböztetni őket.(Suga az UB-m*-*)

Sok videót néztem róluk, azonban a többi bandát nem ismerem, csak szeretem hallgatni.

Nemtudom mitől számít kpoppernek valaki, de szerintem én NEM vagyok az.


Nem ismerek több száz előadót bandát, csak annyit amennyit leírtam, de őket is csak hallgatom, meg ugye a BTS-T "ismerem' úgy, hogy tudom kik a tagok.



Csak annyi, hogy én komolyan nem tudom mi van velem. Szeretem a kpopot, de valamiért úgy érzem, hogy csak a divat után megyek, de én nem akarok ezután menni! De mégis szeretem a kpopot! Ahh bonyolult.. Megakarom találni a saját zenei stílusom, de valahogy úgy érzem, hogy nekem nincs olyanom.


14/L


2017. máj. 7. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Nem szeretem a se a K-, se a J-jel kezdődő műfajokat, azok elég specifikus ízlést követelnek meg, amivel én jelenleg nem rendelkezem, meg nem is nagyon vonz az egésznek az esztétikája, viszont amiről te beszélsz, az szerintem egy sokkal általánosabb zenei kérdés, úgyhogy megpróbálok rá válaszolni.


Túlgondolod. Nekem az elsődleges hobbim a zenehallgatás, de még így is azt mondom, hogy a zene, mint olyan, egy viszonylag egyszerű kis valami, nem éri meg ennyit vergődni rajta. Pláne ennyi idősen. Én 21 éves vagyok, és bár azért elég masszív alapja van az ízlésemnek, még így is folyamatosan fejlődőben van. 14 évesen alig ha hallgattam négy-öt zenekart, meg mindenféle számokat innen-onnan.


A "letöltöm, és majd megszeretem" hozzáállás szerintem nem azt mutatja, hogy rosszul állnál hozzá a dologhoz, szerintem ez pont egészségesebb, mint vállvonás után vissza sem térni az adott dalra/előadóra. Meg furább műfajoknál sokszor lehetetlen elsőre megszeretni egy dalt, kell idő, mire az ember ráhangolódik.


Nem ismersz több száz előadót... És? Ki várja el, hogy ismerj annyit? Ne tekintsd ennyire kötelességnek a zenei fejlődést, jön az magától. Ha meg valaki szerint ettől nem vagy "igazi rajongó", vagy "igazi K-popper", vagy a franc tudja... Nem hiszem hogy bármit vesztenél. Ez nem olyasvalami, hogy teljesítesz egy ilyen listányi kritériumot és akkor megtapsolnak, meg megkapod a medált, hogy most már igazi rajongó vagy, most már nevezheted magad egy közösségből valónak. Nem fogod jobban élvezni a zenét attól, hogy több előadót ismersz, a tájékozódás, művelődés inkább csak arra jó, hogy új kontextusba helyezd az általad eddig hallgatottakat, meg új irányokat mutasson, de szerintem az egyes dalok élvezeti értékén nem változtat gyökeresen.


Ezt a divatból hallgatás dumát meg sose értettem, már akkor sem, amikor valaki a másik emberre mondja, de így, hogy valaki saját magát vádolja meg ezzel, így még csak furább... Persze, az ember környezete, meg bizonyos stílusoknak az esztétikája, hozzájuk tartozó szubkultúrák stb. bevonzhatják az embert és elkötelezettebbé tehetik a zene iránt, de ez nem jelenti azt, hogy az illető ne szeretné a zenét önmagáért. El tudsz olyat képzelni, hogy valaki ül otthon a fülessel a fején hall valami zajt, ami tökre nem is mond neki semmit, de puszta kötelességtudatból végigszenvedi, úgy, hogy közben olyan zenét nem is hallgat, amit valóban élvezne? Esetleg te így vagy vele? Mert nekem ezt nagyon nehezemre esik elképzelni... Szerintem az, hogy az emberek ragasztják át egymásra a zenéiket, meg nem_zenei dolgok visznek be embereket zenei irányzatokba, inkább egy kifejezetten pozitív, mintsem negatív jelenség. Mondok egy példát, húgom veled egyidős, az én ízlésemből őrá annyi ragadt, hogy egészen nagyon bizarr zenéket is el tud viselni, ha muszáj neki + azért néha tetszenek neki dalok, amiket hallgatok, de úgy alapvetően ezt a tipikus MTV-s popzenét hallgatja, amit ugye a leggyakrabban dobálnak meg a "divatzene" jelzővel. De ismerem a húgomat, mint a tenyeremet, tudom, hogy mikor nem őszinte, tudom, hogy nem sokáig tudja megjátszani magát neki nem tetsző helyzetekben, és amikor zenéről beszél, olvas, hallgatja, énekelget magában, stb. arról süt, hogy ő tényleg élvezi, amit fogyaszt.


És szerintem dióhéjban ez a konklúzió, amire az egészet ki akartam hozni: élvezd, amit hallgatsz, mert a zene ezért van! Ne pörögj rá ennyire a dolgokra, mert csak feleslegesen stresszeled vele magad. A stressz meg - számomra legalábbis - sose volt egy olyan érzelem, amit zenéhez akartam kötni.

2017. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogyha tényleg azért hallgatod a zenét, mert szereted, akkor nem hiszem, hogy divat fan vagy. :)
2017. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem,nem vagy divat fan! Sok dologhoz én is úgy állok hozzá mint Te , attól ,hogy megszeretted a Kpopot ,és további zenék után keresgélsz nem vagy divat fan! Nyugodtan mond magad Kpopernek!:))
2017. máj. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mindazok alapján, amit leírtál, egyáltalán nem vagy az :) Nem attól lesz valaki igazi k-popper, mert ismer több száz bandát, és ezekből minden tagot meg tud különböztetni, tud róluk mindent, és a többi.

Talán amiatt érezheted így, hogy csak a divat után mész, mert az utóbbi időben elég nagy divat lesz szeretni a koreai popot. Mikor én elkezdtem hallgatni, pedig nem is volt olyan régen, mindössze három és fél éve, még nem volt ennyi rajongója ennek a zenei műfajnak.

2017. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!