Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én találom ezt idegesítőnek?

Csak én találom ezt idegesítőnek?

Figyelt kérdés
Próbálkozom az énekléssel, de azt vettem észre, hogy a legtöbb dalban van egy olyan magas hang, amit nem tudok kiénekelni, és ez határtalanul felbosszant. Gyakorlolok, gyakorolok, de A-nál magasabbra nem bírok menni...pedig elméletileg képesnek kéne rá lennem, nem? Hisz' ott van Serj Tankian, ő egy bariton, a beszédhangom nekem is olyan mély, mint az övé, de ő a magas D-t(!)is ki tudja énekelni. Hogy a fenébe csinálja???
2017. máj. 22. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Genetika, anatómia - ilyen természetes képességei vannak. Nem tanulható el minden, főleg ha biológiai akadályai vannak. Ne hasonlítsd magad senki máshoz, mert nem egyformák az emberek. Amit ő tud azt nem tudhatja mindenki más.
2017. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, de ez csak egy példa volt. Nem igazán találok olyan dalokat, amiket hangról hangra végig tudnék énekelni, pedig én aztán elég sok együttest ismerek. (Most ilyeneket, hogy thrash/death metal nem számítok bele, mert ugye azokban nincs tiszta ének, max a thrashben nagyon ritkán).
2017. máj. 22. 12:28
 3/6 anonim ***** válasza:

metál és rock zenészeknek kell a tehetség, az nem megy akárkinek, a hiphop, rnb, pop hasonló műfajokban ott van az autotune elég rendesen, persze ez manapság lett divat, a 2000-es években

a legjobb amit tehetsz hogy elmész egy tanárhoz és ő ki tudja hozni belőled a maximumot, mert hogy mindenkinél van egy határ

2017. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem több rock/metal cuccot hallgatok, mint te. Jól tudom, hogy tehetség kell hozzájuk, jómagam 6 éve gitározom, de bizonyos prog tételekkel még mindig bajban vagyok.
2017. máj. 22. 14:44
 5/6 A kérdező kommentje:
De a nem progresszív cuccokat sem feltétlen könnyű egy bandában eljátszani. Viszont mondjuk egy-egy Primus-dalnak a basszusgitártémái olyan komplexek, hogy felszarok a plafonra.
2017. máj. 22. 14:46
 6/6 A kérdező kommentje:
De igazából a Primus tökre bekategorizálhatatlan. Prog-funk-pszichedelik-jazz-metal... :D
2017. máj. 22. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!