Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kanye West miért akkora sztár...

Kanye West miért akkora sztár az egész világon, de főleg az USA-ban?

Figyelt kérdés
Miért van ez a Kanye West őrület? Van egy rakat más sztár, Jay-z, Beyonce. OK, vannak jó számai, de miért akkora sztár?
2017. máj. 23. 09:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy valóban csak sokkal később fog kiderülni, ki volt szimplán csak tömegtermék, és ki az, akire sokáig emlékeznek. Jogos egyébként, amit írtál, de a lopás dologban nem teljesen értek egyet. Egy konkrét, létező zenei anyagot engedély nélkül eltulajdonítani az igenis lopás, akár ismeri az előadót, akár nem...ráadásul az eredeti Omega felvételt használta. Tehát tisztában volt vele, mit csinál.


Amúgy sajnos eléggé elfogult tudok lenni a műfajokkal kapcsolatban, minig idegenek voltak számomra a rap, hip-hop (és ágaik), meg persze a tömegmjuzik...mivel nem tartom jónak az ilyesfajta zenét, ezért legtöbbször negatívan vélekedem róla.


Mostmár csakazértis végig fogom hallgatni azt az albumot, amit Reed annyira dícsért...

Egyébként mi jó Kanyeben? Te hogy fogalmaznád meg? Szövegei? Dallamvilága? Jellegzetessége?

2017. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
90%

#11 Az Omegás ügyben nem azt mondtam, hogy gyakorlati értelemben nem lopott, hanem azt, hogy szerintem csak nem volt meg neki fejben, hogy egy ilyen sohanemhalott nyelven szóló dalt fog rajta keresni bárki is (ezért hoztam a Death Grips-es arab sample-ös sztorit hasonlatnak). Valóban több év kellett ahhoz, hogy Presser észrevegye a dolgot, szóval volt is valami a megérzésben. Persze, erkölcsileg ez sem a legtisztább dolog, bár a saját mércéjén kifejezetten emberségesen reagálta le a fejleményeket, meg mint azt mondtam, Kanye-hoz nem erkölcsért megyek.


Az, hogy nem vagy nagyon képben a hip-hop világgal, kb. meg is magyarázza, hogy miért tetted be Kanye-t abba a kategóriába, amibe. Ha az ember nem élvezi a zenéjét, és nem érintkezik azzal a szubkultúrával, amire a legnagyobb hatást gyakorolta, akkor csak annyit érzékelsz a jelenségből, hogy nagyon híres, és egyfolytában valami baromságot művel. Míg hip-hop rajongó körökben még azoknak is, akik magasról köpnek az övéhez hasonló zenére, sem jut eszükbe megkérdőjelezni a hatását, mert egyszerűen olyan lenne, mintha valaki az ég színét kérdőjelezné meg.


Ha komolyan bele akarsz hallgatni a zenéjébe, nem tudom mennyire a Yeezus a legjobb kezdet. Ha alapból rock/metál/alternatív-orientált vagy, akkor eléggé kétesélyes, vagy bejön, amiért az a legfurább, legkeményebb albuma, ugyanakkor sokan úgy gondolták, hogy az album csak egy gyenge érzete annak, ami próbált lenni. Kanye magnum opus-a a My Beautiful Dark Twisted Fantasy, nekem az az album kellett, hogy úgy igazán megértsem Kanye jelentőségét, meg nekem az ízlésembe is nagyon betalált, de neked ugyanezt nem tudom garantálni.


És hogy mi a jó benne... Hát nem nem a szövegei, vagy a flow-ja. Igaz, mindkét téren tud igényesebb is lenni, mint amit általában produkál, ezt főleg a szólókarrierje elején mutatta meg, de összességében Kanye szerintem egy középszerű rapper és pár erős szöveg(részlet)étől eltekintve gyenge dalszövegíró. Direkt utaltam rá fentebb "producer"-zseniként, és nem véletlenül tudott egyre nagyobb és nagyobb előadóknak producerkedni, mielőtt belevágott saját albumok írásába. Nem igazán tudom, hogy mi rá a kifejezés, ami nagyon megy neki, úgyhogy egy példával magyarázom el: Steven Wilson modern progresszív rock énekes/gitáros/producer mondta azt saját magáról, hogy szerinte ő elsősorban nem énekes, meg nem hangszeres zenész, hanem egy ember, aki zenét talál ki. Van a fejében mindig egy hang, egy nagyon szépen felépített elképzelés, és az elsődleges célja azt minél jobban átültetni a valóságba, emiatt neki más előadóknak producerkedni sokszor legalább akkora élmény, mint saját zenét írni és felvenni. Kanye is szerintem ilyen. Hogy mondjuk magyarul, hogy visionary? De szóval na, az. Mindig van neki egy víziója, amiről azt akarja, hogy hallja a világ úgy, ahogy ő hallja, és ennek a megálmodásában, kivitelezésében nagyon tehetséges, ráadásul az albumai általában nem csak egy-egy kupac random dal, egy csomószor van mögötte valami koncepció, vagy egy az egészet átszövő téma, jól átadott érzelmekkel (hangsúlyozom, hogy az érzelmek inkább zeneileg vannak jól kifejezve, nem szöveggel). Szóval összességében hangzás- és dallamvilágbeli okok miatt szeretem, meg a jelentőségét is ennek köszönheti. Persze, ezek miatt az okok miatt nem kötelező szeretni, de azért meg kell neki adni a kellő tiszteletet. Csak hogy egy konkrét példát mondjak arra, ami azért szerintem elég szépen kiemeli Kanye-t az MTV-s tucatzenéből: a My Beautiful Dark Twisted Fantasy-t mikor először hallottam, eldobtam az agyam, hogy mennyire grandiózus, mennyire intenzív hangszeresen az egész, mert igen, Kanye elképzelésének megvalósításán többek között egy csapat hangszeres zenész dolgozott, és ez rendesen hallatszik is néhol csak olyan formában, hogy a hangszerek hallhatóan analóg módon lettek felvéve, nem géppel helyettesítve, néhány dalnál (pl. All of the Lights) viszont konkrétan nem lehet elmenni az egésznek a nagyon harsány szimfonikus jellege mellett.

2017. máj. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!