Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tavaszi szél vizet áraszt,...

Tavaszi szél vizet áraszt, elektromos gitáron, pengetővel el lehet játszani?

Figyelt kérdés
El lehet játszani ezt a népdalt pengetővel? Nem láttam senkit, aki pengetővel játszaná, kezdő gitáros vagyok, meg szeretném tanulni ezt a népdalt, de csak pengetővel tudogatok ezt azt s nem tudom, hogy tanuljam meg az ujjaimmal... megpróbáltam úgy is de lehetetlennek tűnik. Csak pengetővel el lehet játszani?

2017. máj. 29. 14:37
 1/4 Mojjo ***** válasza:
Már hogyne lehetne. Természetesen el lehet.
2017. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Áhh, lehetetlen.
2017. jún. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az első hanghoz meg kell pendíteni a második és a negyedik húrt, egy időben, azt hogy csináljam, anélkül, hogy a többi, közötte levő húrt is pendíteném??
2017. jún. 2. 10:26
 4/4 Mojjo ***** válasza:

Két út áll előtted: vagy elengeded ezt a "több húrt pengetünk egyszerre" dolgot, és átírod kicsit az előtted lévő tabot/kottát (bizony, nem kötelező több húron játszani egyszerre, megszólal az szépen úgy is, ha csak egyet pengetsz mindig), vagy pedig beveted a középső ujjadat. Na nem azért, hogy bemutass a zenének :D


A pengetőt a hüvelyk- és mutatóujjaddal fogod. A középső szabad. A pengetővel így tudod a megfelelő basszushúrt pengetni ilyen esetben, míg a középső ujjaddal a diszkant húrt pengeted meg. Egyszerre, egy időben.

2017. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!