Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Teljesen kezdőnek milyen...

Teljesen kezdőnek milyen hegedűt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Üdv, tudok háromféle hangszeren játszani, és gondoltam, megtanulok hegedülni is. A kérdésem az lenne, hogy milyen hegedűt lenne érdemes vásárolnom - az oké, hogy 4/4-es, meg ilyenek, de van-e, amivel érdemes vigyázni, mert nem szép a hangja, gyorsan tönkremegy, vagy érzékeny erre-arra? Nekem a Valencia, a Mendoza vagy a Soundsation hangszereit javasolták.

2017. jún. 12. 00:11
 1/5 Mojjo ***** válasza:

A legfontosabb kérdés: mennyit szánnál rá?


Az a helyzet az olcsó, tömeggyártott hegedűkkel - márpedig az általad említettek sajnos azok -, hogy nem az érzékenység, rossz hang, meg rövid élettartam az elsődleges bajuk. Hegedülni megtanulni nem a legegyszerűbb dolog (mint minden, kellő elszántsággal megoldható :) ), az ember ujjai nem igazán tudják az elején, hogy mit is kezdjenek ott a fogólapon, a másik kéz meg azzal a botszerű dologgal, amit mások vonónak hívnak, ott mit is csináljon. Szóval kihívás. Az olcsó hegedűk pedig nem segítenek. Pont, hogy a játék nehezebb rajtuk. Jobb esetben egy hangszerész tud ezen segíteni, legalább valamennyire, és normálisan be tudja állítani, rosszabb esetben bármit teszünk, megkeserítheti a kezdő életét - és pont arra alkalmas, hogy elvegye a kedvét minden további játéktól. Ha már a hangolás is kínkeserves, ha nem úgy állnak a húrok, ahogy az kéne, áhh... szóval még egy gyakorlottabb embernek is lehet szívás, nemhogy kezdőnek.


Épp ezért azt javaslom, hogy

1, vagy gyűjtögess még és nézz egy minőségibb új hegedűt, legalább 5 számjegynyi árral

2, próbálj használtan keresni olcsóbban egy jót


Hegedűtanár segítsége sokat számíthat.


Egy cikk, amit mindenképp olvass el (komolyan):

[link]

2017. jún. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyöngybetétes Amati, 12 karátos aranykulcsokkal, egyedi készítésű. Reszeléshez megjárja. ;) De a gyémántberakású hegedűtokja univerzális, röhm 24 milliméteres kézifegyver tárolására is alkalmas. :P :)
2017. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:
59%

@2: ehhe... gondolom, nem a humor a fő erényed :)


Nem kell nagy dolgokra gondolni, 120-180 közötti kategória mondjuk. És akkor gondoljunk bele, mennyibe kerül egy mobiltelefon. Ami egy kütyü. Ez meg egy hangszer. És hogy is viszonyul a kettő egymáshoz.

2017. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző, épp úgy nem, ahogy neked sem. :)
2017. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Srácok, ne már. Feltettem egy kérdést, muszáj nyírni egymást miatta?


Amúgy köszönöm a válaszokat, annyi kiagészítésem lenne, hogy túlkoros vagyok a zeneiskolához, szóval az internet meg két könyv fog megtanítani játszani, gondoltam, akkor a hangszer kiválasztásában is segítségemre lesz. Ami amúgy jelen állás szerint egy alsó-középkategóriás Yamaha lesz. Köszönöm a válaszaitokat!

2017. jún. 15. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!