Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen egyáltalán nem ismert...

Milyen egyáltalán nem ismert zenei előadót szeretsz nagyon?

Figyelt kérdés

Sok előadót szeretek, akiket jóformán senki, vagy csak egy nagyon szűk, specifikus réteg ismer, vagy mert még régen valamikor volt egy tiszavirágéletű karrierjük, ami során nem vitték sokra, vagy mert annyi (volt) a karrierjük, hogy feldobtak valamit az internetre, amit kevesen találtak csak meg, vagy mert kis helyi zenészek (voltak) valahol. Kíváncsi vagyok, másnak is van(nak)-e ilyen(ek), hátha gazdagodok valamivel, ami nélkül utólag el sem fogom tudni képzelni az életem. :D


Két megkötés van, amik igaziból mind a kérdés megfogalmazásából adódnak is:

1. Tényleg ismeretlen legyen. Nem, az "az osztályomból senki sem hallgat igazi zenét, mint a [rohadt híres rockzenekar]" duma nem játszik.

2. Tényleg nagyon szeresd. Olyan előadók érdekelnek, amik/akik ismeretlenségük ellenére sokat jelentenek számodra, vagy úgy legalább sok dalukat hallgatod rendszeresen.


A műfaj tökéletesen mindegy. Tényleg. Akkor se félj beírni, ha biztos vagy benne, hogy az emberek többsége rávágná, hogy "ez nem zene".



2017. jún. 24. 21:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem akarom megszegni a szabályaidat, szóval mondhatnál valami max limitet youtube nézettségre, vagy valamire, mert nem tudom mennyire az az annyi:D Meg például az számít-e ha egy együttesnek pl van egy vagy egy pár száma, amit mondjuk ha már youtubeos nézettségnél tartunk több száz ezren láttak, de a legtöbb számuknak csak pár ezres a nézettsége.
2017. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

#1 Nem akartam túl specifikus határokat húzni, de jogos a felvetés. Saját kedvenceim közül akikre gondoltam, annál az egyikkel az van, hogy van egy számuk párszor feltölve kétszázezres nézettséggel, azon kívül az összes pártízezer, vagy párezer. Az ilyen például simán jöhet. De YouTube-os nézettséghatárt nem szeretnék huzigálni, mert félrevezető lehet. Vannak YouTube-on alig nézett zenészek, akiknek amúgy hatalmas a zenei jelentőségük, és az általuk képviselt műfaj minden hallgatója tisztában van a létezésükkel. Az ilyen esetekben inkább a Wikipédia cikk hossza lehet az ismertség indikátora, de szószámhatárt se szeretnék húzni.


A legpontosabb határ, ami szintén nem valami pontos, az talán az, hogy olyat küldjetek/mondjatok, amiről ha valahol beszélni, vagy informálódni szeretnétek, nagyon hamar zsákutcába futtok.


De nem kell a szabályt túl szigorúan venni, tényleg csak azért írtam, hogy a teljesen idióta válaszokat (hurr durr, miért CSAK pármillióan hallgatnak Porcupine Tree-t) elkerüljük. Ha benned felmerült egyáltalán a kérdés, hogy jó-e az, amire gondolsz, akkor valszeg nem gondolsz hülyeségre. :)

2017. jún. 24. 22:40
 3/28 anonim ***** válasza:
Bigflo
2017. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Szóval nem csak olyan jöhet, amit a szomszédon és rajtam kívül nem ismer senki:'D Jó, akkor leírom maik az eszembe jutottak, legfeljebb túl ismertek. De amúgy ha még te nem ismerted és esetleg tetszik, akkor így is nyertél, nem?:D

The Residents (lehet hogy ők már túl ismertek, de azért leírom, mert imádom őket)

Elf

Ventus Cantabile

Mézga Aladár Sound System

Dolly Rambo és Mr. 4 Oktáv (ők olyan rosszak, hogy már jók:D)

Hurra Torpedo

Erock331, miracleofsound (ők a youtubeon azért ismertebbek, de azon kívül nem nagyon)

No BS! Brass Band

The Nice

Throwing Muses

L.B. RAYNE

2017. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
#4 Dolly Rambo meg a 4 oktávos csávó nemzeti kincsek. Emlékszem, mikor azt a Pisi-Kaka-Vudubaba csodát megtaláltam, nem bírtam végighallgatni, csak egy több perces megszakítással. Ami nálam nagy szó. :D
2017. jún. 24. 23:27
 6/28 anonim ***** válasza:
:'D Nálam volt egy kezdeti sokk, aztán röhögőgörcs, aztán "jézus miez", aztán "mindegy, nem akarom megérteni, hol a következő?!".
2017. jún. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

fhu. Még google se adja ki hogy ki ő de nagyon tetszik ez az albuma: [link]

Nem tudom ki ő és hogy keresse rá, youtubeon sincs fent egy száma sem :D

2017. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Sokkal több olyan zenét ismerek és szeretek, amelyek alig ismertek, tehát szűkítsd as kört, akár alstílusra is, ha van kedved. :)


De ha már poén számok előkerültek, akkor hallgasd meg a 10-15 éves alter slágert:


Túlvilágzenekar - Alkesz Csákesz.

:)))


A youtube-on láttam még pár éve is, talán nem törölték.

Elég eklektikus szám, érdemes végighallgatni. Ökörség, mégis jó.


De emlékeim szerint ők alkották a "Leesett a pap az ágyról, twist" szerzeményt is. :))) Szintén youtube.

2017. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#7 Jó, eddig te nyertél. Eléggé eltalálja az ízlésem és konkrétan nem bírok erről szóló információt kisajtolni az internetből. Hogy akadtál rá?


#8 Fúú, a Twisthez már volt szerencsém Misi bácsi előadásában [link] :D

Amúgy tényleg bármilyen műfaj jöhet. Rengetegféle zenét hallgatok, nagyon toleráns vagyok a kifejezetten hallgathatatlan dolgok felé is, és amit nem hallgatok, attól sem határolódok el, úgyhogy nem akarom leszűkíteni bizonyos stílusokra a dolgot, mert akkor lehet nem sorolsz fel valami olyat, ami lehet, hogy tetszett volna. Ha van rá időd, és energiád, én nagyon örülnék, ha minél több ismeretlen kedvencedet leírnád. :)

2017. jún. 25. 21:06
 10/28 anonim ***** válasza:

#7 es vagyok.

Kérdező: spotifyon találtam rá, ajánlottban volt, megtetszett a hangja, meg amiről beszél, és az egész hangulata, meg az előadásmódja :D

2017. jún. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!