Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy férfinak akinek a hangja...

Egy férfinak akinek a hangja G2 -től G5 -ig terjed annak hány oktávos akkor a hangja?

Figyelt kérdés

2017. júl. 15. 20:53
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Ez ugye beugratós kérdés? :D

Szerinted mennyi 5-2? :D

2017. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na, de közte nem csak g3, és g4 van... Hanem Bb4, meg mitomén', de sok minden. Amúgy a zene nagyon nem az én asztalom, ezért is kérdeztem...
2017. júl. 15. 21:40
 3/5 Mojjo ***** válasza:
Igen, a kromatikus skálán egy oktávot 12 hangra bontunk. Viszont mindig adott hangtól adott hangik terjed egy oktáv. Tehát pl egy adott C-től a következő C-ig pont egy oktáv van. Ugyanez a helyzet a G-vel is. G2 és G3 között egy oktáv van. G3 és G4 között még egy. G4 és G5 között is egy. Ez összesen 3.
2017. júl. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a magyarázatot! És, hogy jöhet ki valakinek 3.x oktáv, pl. 3.2 ? Azt akkor hogy jelölik?
2017. júl. 15. 21:54
 5/5 Mojjo ***** válasza:

Ahogy írtam, egy oktávot 12 részre bontanak a kromatikus skálán. G-től G-ig _felfelé_ haladva (nem mindegy) az alábbi hangok vannak (számokat most nem írok):

G - Gisz - A - Aisz - H - C - Cisz - D - Disz - E - F - G

Ez így 12. A 12 alkot egy egészet. Ehhez képest viszonyítsd a 0,2-őt, 0,4-et stb stb... Nyilván ezek a tört számok kerekítések lesznek, de pl egy G2-től Aisz5-ig az 3,3 oktávnak jó kb.


Ja igen. Ami nálunk "isz" végződés, az az angoloknál #. Pl Aisz = A#, vagy Gisz = G#.

Említetted a Bb-t, és mint fent látod, ilyet pont nem írtam. Ennek két oka is van: egyrészt a magyar nomenklatúrában nem létezik Bb-nek nevezett hang, amit az angolok Bb-nek hívnak, az a magyarban simán B, másrészt pedig ez a hang lefelé lépkedésnél jön elő - C-ről egyet lépve lefelé a kromatikus skálán. Hogy ez miért van, az kicsit messzire vezetne (bár ha érdekel, elmondhatom), szóval csak jelezném, hogy ezért maradt ki ez a hang.

2017. júl. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!