Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti mit éreztek olyankor, ha...

Ti mit éreztek olyankor, ha egy frissen lehunyt énekes hangját halljátok egy számban?

Figyelt kérdés
Ugye nyilvánvaló hogy Chester Bennington, a Linkin Park énekesének halála kapcsán jutott ez az eszembe. Számomra nagyon furcsa érzés, ugye eltelik egy idő ami után már megszokja az ember, Michael Jacksont, John Lennont vagy Elvist hallgatva nincs már az embernek semmilyen libabőrözése, de ahogyan ma hallgattam Linkin Park számokat, furcsa volt belegondolni hogy ez az ember aki énekel 4 napja még élt, most viszont már nincs az élők sorában. Ti is elgondolkoztok ezen? Ti mit éreztek vagy nem éreztek ha frissen elhunyt énekesek dalait, énekét halljátok?

2017. júl. 24. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ, hogy szerettem-e a dalait. David Bowie halála után például valóban kicsit libabőrös érzés volt hallgatni a Lazarus-t, de amíg élt, addig is evokatívan hatott rám több dala is.
2017. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 deadloganwalking2016 válasza:
81%

Nekem Jacko, Lennon, Elvis számai nem jönnek be (nem azt mondom hogy rosszak, csak hogy nem az én világom a zenéjük) ezért a saját nevemben nem mondhatok ilyet, valamint az ő idejükben még nem is éltem (Jacko halálakor kisebb voltam), de a szüleim azt mondják a mai napig ugyanúgy kirázza őket a hideg ha a zenéjüket hallgatják.

Egyébként engem annyira sokkolt Chester halála hogy a zenéjüket hallgatva először igazából nem éreztem semmit, mert fel sem fogtam hogy meghalt... Aztán (szégyen vagy nem) kisírtam magam, mikor felfogtam hogy elment és nem jön vissza. Azóta pedig jólesik hallgatni de egyben szomorúvá is tesz... Nekem ez olyan mintha a lelkitársam veszett volna el, hiába nem is ismertem. És most kinyitom a sebet és megtisztítom azáltal hogy a zenéjét hallgatom továbbra is.

Remélem, kielégítő volt a válasz, ennél jobban nem tudom leírni :)

2017. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
69%
Pont ma hallgattam a crawling című dalukat, amit élőben énekelt a közönségének, és közben fogta a rajongók kezeit és puszilgatta őket. Elkezdtem sírni és a szívem szakadt meg. Nem voltam nagy rajongójuk, de kifejezetten szerettem pár számukat. A többi énekes halála (pl. Elvis, Michael Jackson) nem hagyott bennem semmilyen érzést, miután elmentek. Linkin Park zenéjét sokkal közelebb érzem magamhoz. Szóval szomorú vagyok.
2017. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Én imádom Michael Jackson 😍 és a hangjától libabőrös leszek
2017. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
#2 válaszoló , nem Jacko hanem Jackson. A Jacko a gúnyneve volt, utálta, fájt neki ha így hívták. Egy angol pletykalap találta ki ezt a nevet, Wacko Jacko (magyarul ez kb annyit tesz hogy fajankó,flúgos,dilis)
2017. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is eléggé hasonló, libabőröző, megrázó élmény volt hallgatni a számát utána... Ugyanez volt néhány éve Lemmyvel is. :(

Ami kicsit másabb de talán ide tartozik, az Kurt Cobain. Még nem is éltem, amikor ő már meghalt, mégis az ő számait hallgatom, és ez számomra van, hogy olyan furcsa élmény, a hideg ráz közben.

2017. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is pici voltam, mikor Michael Jackson meghalt. De előtte utána is hallgattuk a zenéit, főleg anyuék. Most 13 évesen nagyon fáj a szívem mikor a zenéit hallgatom, mert most tudatosult bennem: igen, ő volt az. És én már soha nem láthatom.

Megértelek kedves kérdező. Nem (feltétlen) csak a frissen elhunyt zenészekkel van ez így. Mondjuk 10 év múlva meghallgatod ugyanazt a Linkin Park számot amit ekkor tettél és hidd el nagyon tud fájni! :)

2017. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!