Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitár lenne az ideális?

Milyen gitár lenne az ideális?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni gitározni. Körbe néztem a neten viszont a hatalmas információrengetegben elvesztem.

Olyan gitárra vágyom, aminek az ára 30000-50000 között van, klasszikus, megbízható (nem egy tönkre), szépen szól, megéri az árát és lehetőleg nem hamis (hangolások ellenére).

A Tescoban meg egyéb pontokon kapható olcsó gitárokkal szóba sem állok, mert nagyon érzékeny fülem van, így tényleg még ha az első gitár is és majd egy idő után szét is megy, szeretnék minőségit, ami élményt is ad.

Mire figyeljek?



2017. júl. 30. 22:03
 1/7 Mojjo ***** válasza:
12%

De jó látni egy ilyen kérdést is :) Valaki egy jóféle klasszikus gitárt szeretne kezdésnek.


Amit én mondani szoktam, hogy érdemes rá figyelni, az első körben az, hogy rétegelt, vagy tömör-e a gitár fedlapja. A gitár hangzását alapvetően, talán minden másnál jobban befolyásolja a fedlap. Aminek szabadon, szépen kell tudni rezegnie. Egy rétegelt lemez erre nem igazán képes. Megszólalni épp megszólal a hangszer, de soha nem lesz még megközelítőleg sem olyan jó, mint egy tömör fedlapos gitáré.

Ebben az árkategóriában leginkább ez az elsődleges szempont.


Sajnos ez a max 50 ezres ár még pont nem éri el azt a határt, ahonnan már jóféle, kicsi és igényes spanyol, vagy esetleg német manufaktúrák gitárjait el lehet érni, így többnyire távol-keleten tömeggyártott gitárok közül lehet még csak válogatni - és ott is igen nehéz ennyiért tömör fedlaposat találni.


Ennyiért a Cort AC-200 lesz a legjobb választás. Megbízható dél-koreai gyártó (persze a gyártás nem feltétlen dél-koreában történik), illetve annak egy tömör fenyő fedlapos klasszikus gitárja. Nem akarok zsákbamacskát árulni: ismerem ezt a gitárt. Használhatóan szól, de kicsit vékony, kicsit szegényes amit produkál. Viszont ezzel együtt is a legjobb az általad kijelölt árkategóriában, legalábbis az általam ismertek közül - és elég sokat ismerek :)


Cannak Yamahák az árkategóriában, amik _nagyon_ népszerűek, pl CGS-104, vagy főleg C-40, de ezek mindenképp lemaradnak a Cort mögött. A név lehet csábítóbb, és valóban, megbízható gitárok ezek, nem fognak szétesni, de ilyen téren a Corttal sincs baj, és kifejezetten combosabb hangzást produkál - azzal együtt is, amit írtam.


Viszont azt javasolnám, hogy egy egész picit merészkedj feljebb az árral, és ez a tömör fedlapos Strunal is elérhetővé válik:

[link]

A Strunal egy cseh manufaktúra, volt szerencsém több termékükhöz, az árukért abszolút remekjó, nagyon szerethető, igényes és főleg jó hangzású gitárokat gyártanak. Maximálisan ajánlott. Ennek pl cédrus fedlapja van - a fenyőnél az egy kicsit vastagabb, húsosabb hangzást ad.


Szintén tömör cédrus fedlappal ajánlok egy Francisco Bros gitárt:

[link]


A Francisco Bros egy egészen pici, spanyol műhely, és ezeket a gitárokat konkrétan Spanyolországban készítik, kézzel. Nekem is egy Francisco Bros a fő gitárom :) Ennek egy nagytestvére.


Ez a kettő gitár messze-messze a tömeggyártott, 50 ezer körül kapható klasszikus gitárok felett van. Tévedés ne essék, nem a cédrus fedlap miatt. A cédrussal járó melegebb hangzásvilág egy dolog, és ízlés kérdése. Ami kiemeli őket, az a kidolgozás minősége, igényessége, és ezzel szoros összefüggésben a hangzás gazdagsága. Szóval ha van egy kis plusz pénzed, nagyon ajánlom, hogy invesztáld bele, nagyon sokat fog dobni a dolgon.

2017. júl. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Waff ***** válasza:
32 ezerért én a Hora SM-200-at ajánlom (ha nem szeretnél túlköltekezni). Tömör cédrus fedlap....elfogadható minőség ebben az árkategóriában. Ha van több pénzed, akkor az első válaszoló tanácsait fogadd meg.
2017. júl. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:
Ha a Hora mellett döntesz, mindenképp vigyél hozzáértőt magaddal, aki megnézi, mielőtt megveszed. Bár én csak felületesen ismerem a márkát, klasszikus gitáros fórumon tapasztalt emberek azt írják, hogy extrém nagy a gyári szórás és a remek jótól a hulladékig bármit ki lehet fogni.
2017. júl. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-asnak igaza lehet, Hora hegedűkkel kapcsolatban rengeteg ilyet hallottam.
2017. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Waff ***** válasza:

Igen, én is hallottam hogy igencsak megoszlanak a tapasztalatok a Hora hangszerekkel kapcsolatban. Nekem az volt az első gitárom. Igazából azon kívül, hogy a fogólap kicsit befogta az ujjaim, ezáltal megkopott, rosszat nem tudok mondani róla... A hangja viszont igencsak szép.


Végül is román termék, ez esetben már az is pozitívum hogy ha nem hullik szét egyből... :)))

2017. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Huh, köszi mindenkinek a válaszokat. Kiválasztottam a kis Drágámat. Egy Cort gitár lett tömör fenyő fedlappal, 4/4-es méretű. Kicsit feljebb kúsztam az árral, de úgy érzem megérte. :)
2017. júl. 31. 19:01
 7/7 Mojjo ***** válasza:
@6: biztosan megérte! :) Üdv a gitározás világában! Majd csapj oda a húroknak! :)
2017. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!