Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárhúrt vegyek...

Milyen gitárhúrt vegyek klasszikus gitárra?

Figyelt kérdés
Vettem egy klasszikus gitárt 3 hónapja és szeretnék húrokat cserélni rajta. Eredetileg egy D'Addario EXP46N húr van rajta. Érdemes ugyan ilyenre lecserélni, ha eddig nekem ez nagyon bevált, vagy van ennél jobb is?

2017. aug. 7. 20:31
 1/2 Mojjo ***** válasza:

Én azt mondom, hogy érdemes sokféle húrt kipróbálni, hogy megtalálhasd azt, amelyik a legjobban tetszik. Az, hogy egy húr mennyire "jó", illetve, hogy egy x húr jobb-e y húrnál, elég sok mindentől függ. Függ elsősorban a szubjektív ízlésedtől, ezen kívül függ a játékstílusodtól, hisz nem mindegy, hogy flamencora, vagy klasszikus játékra, esetleg modern fingerstylera használnád, nem mindegy, hogy körömmel, vagy ujjbeggyel, esetleg horribile dictu, de pengetővel pengetsz. Függ a gitárod karakterétől - nem ugyanaz lesz a nyerő teszem azt, egy torres féle legyező bordázatú, cédrus tetejű gitárra, meg egy rácsos bordázatú fenyő tetejűre. Ami az egyik gitáron remek, egy másikon nem biztos, hogy ugyanolyan lesz.


Érdemes kipróbálnod különféle típusokat. A sima nylon mellett a karbon, vagy éppen a nylgut húrokat. Az ezüstözött sodratú mélyek mellett a 80/20 bronzosakat is. És így tovább. Ugyanígy feszítettségben is a magas mellett a normált is. És egy pár év után egész jó képed lesz a húrokról, és fogod látni, hogy melyik tetszik leginkább :) Ezt a kört kihagyni nagy hiba lenne, mert lehet, ha nem próbálgatod a húrokat, soha nem találod meg azt, amelyik igazán tetszene.


A Hannabach, Pyramid, Savarez, Augustine márkákat érdemes mindenképp kipróbálni a D'Addario mellett.

2017. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél rá klasszikus gitárhúrt. Fontos a tradíció.
2019. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!