Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez a fajta visítás tönkre...

FFDP kérdése:

Ez a fajta visítás tönkre vágja a hangszálakat?

2010. máj. 24. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
csak ha nem szabályosan csinálja.
2010. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hogy kell szabályosan? Mert én is szoktam koncerteken, mire kell figyeljek?
2010. máj. 24. 14:38
 3/8 anonim ***** válasza:

énektanár elmondhatja, majd gyakorolnod kell sokat.

ez nem olyan amit 5perc alatt megtanulhatsz profin, elég nehéz elsajátítani mert jó technikát és kitartást igényel.

ha rosszul csinálod vagy szarul szól vagy X idő és mehetsz torok műtétre.

2010. máj. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Thurston ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ne fájjon. Sokan azt gondolják, hogy persze, megerőltető a toroknak, nem gond, ha egy kicsit fáj. De az. Mivel nem a torkod erőltetésével kell elérned a kívánt torzítást.
2010. máj. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha koncert után 2 napig be vagyok rekedve az azt jelenti, hogy rosszul csináltam, ugye?

Egyébként köszönöm a választ.

2010. máj. 24. 16:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Fájni nem fáj ha csinálom.
2010. máj. 24. 16:01
 7/8 Thurston ***** válasza:

Ha be vagy rekedve, az azt jelenti, hogy kiszáradnak a hangszálaid. Ez ugyanúgy tönkreteheti őket. AJánlom, hogy mielőtt komolyabb, megerőltető dalolászásba kezdenél (tehát ami után kiszáradna a torkod), igyál egy nagy pohár (nagyjából három deci) langyos vizet. És gyakorlás/koncert közben is mindig igyál vizet, ha éppen ráérsz. Csak ne hideget.


Ja, és nem feltétlenül szükséges, de egy lúgusító-kúra is segíthet. Sokkal könnyebben fognak jönni a sokkal brutálisabb hangok.

2010. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2010. máj. 24. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!