Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A magyarok miért szeretik...

A magyarok miért szeretik annyira az "alternatív" zenét?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre hogy sokan odavannak ezért az irányzatért pedig szerintem a Kispál/Kiscsillag, 30Y és egyebek többnyire semmitmondó számokat írnak, Rúzsa Magdinak is van pár alternatívgyanús száma amiről nehéz megmondani mit is akar vele pontosan. Ez miért jó? Csak én nem tudom értékelni a művészetet amit ezek a zenék jelentenek?

2017. szept. 1. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Lel, láttad hogy milyen nézettsége van egy alti zenének meg egy cigány pop akármi hányadéknak? Vagy hogy hányan mennek el koncertre?

Mi bajod az altival?

Egyébként a magyarok is szeretnek mindenféle zenét, rockot, bluest, metált, hip-hopot, jazzt, dubstepet.

Csak te nem tudod értékelni, ugyanis ami nem jön át nem kell hallgatni, más had hallgassa ami neki tetszik.

2017. szept. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na mondjuk a cigánymulatós is igénytelen, csak azt legalább megértem, hogy azért hallgatják mert egy lagziban vagy más buliban elő tudják venni.
2017. szept. 2. 08:34
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Waaat?! Lagziban meg ilyenek? Voltál te fiatalok társaságában? 12-25 éves korig 90%-uk az ilyen igénytelen ganét hallgatnak. A sok tinir.ib.anc meg a cicafiú, nem csak a cigányok, hanem a magyarok akik félig-meddig már azok.Amúgy nincsen bajom a cigány néppel, van cigány haverom. Itt a zene a téma mielőtt bárki betámad.
2017. szept. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát az IQ light magyarok biztos, akik szakmunkásban csinálnak egy bolti eladót oszt csá! De azért az intelligensebb rétegnek nem az a zene.
2017. szept. 2. 08:44
 5/12 veterán vas ***** válasza:
90%

Ha Te nem szereted és/vagy nem érted, az alternatív zenét akkor miért hallgatod?.

Pl. elég sokan odavannak Bartókért is. Nekem személy szerint nem tetszik, mégsem kérdem, hogy "ez miért jó" vagy hogy "mit is akart vele pontosan"?

Elkerülöm, hallgatok helyette Queen-t. ;)

2017. szept. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

https://www.youtube.com/watch?v=bSMf0hwGErQ

https://www.youtube.com/watch?v=A96Bm824fIw


Szerintem azért a két szám között bőven van külömbség az első javára.

2017. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 veterán vas ***** válasza:

Nem találok a kettő között semmi külömbséget.

Na jó, talán egy kis különbség/sic/ akad, de nem túl sok. ;)

2017. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 szerintem is van különbség. A kérdező azt írta, hogy semmitmondó számokat produkálnak ezek az előadók. Javaslom mindenkinek, hogy nézzen meg néhány Vadfruttik dalszöveget. Akik nagyjából ismerik mi van mögötte egészen biztos, hogy nem találják "semmitmondó"nak. Nem akarok megbántani senkit,mindenki azt hallgat amit akar, de pl a Halott pénznek a szövegei mind kábé ugyanarról szólnak. Szóval van különbség.Egyébként kevés ismerősöm van aki szintén szereti ezt az irányzatot. De ha kedves kérdező, nem tudod ,,értékelni ezt a művészetet amit ezek a zenék jelentenek",akkor ne hallgasd. ;)
2017. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%

Én se tartom őket értelmesnek, de szerintem sokan azt hiszik, hogy ezek alternatívak, ergo biztos valami nagyon komoly dolog. Pedig nem véletlen pl. az Ákos-dalszöveggenerátor.


Attól függetlenül nem az alternatívat szidom. De ez olyan, mint a szabadvers. Én elhiszem, hogy van ilyen műfaj, de sokan azért írnak ilyet, mert mást nem tudnak.

2018. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az a számodra igénytelen egyetemi tanár, a Beck Zoli remek verseket ír és kiválóak a zenéik. A Kispiék úgyszintén. Ezek nem az a múló egynyári művek amiket soha nem fognak visszahívni húsz év múlva.
2020. júl. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!