Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én vagyok ezen a vélemény...

Csak én vagyok ezen a véleményen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Régen köztudott volt hogy a rockerek,metalosok összetartóak voltak mostmár ez nem nem mondható el.Ezt úgy értem hogy nagyon sokszor látom hogy például az idősebbek sokkal bunkóbbak tudnak lenni és egyszerűen még a rocker rockerrel is tud seggarc lenni.Félreértés ne essék 19 éves tetovált piercinges hosszú hajú srác vagyok(a black metaltól a metalcoreon át a glamig mindent hallgatok)de egyszerűen már nem látom azt a hírhedt összetartást.Próbáltam beilleszkedni egy ilyen hozzám hasonló zenei ízlésű társaságba(kb 1 éve)és pár ember kivételével egyik se volt az a rettentően normális,sőt....

Tényleg ennyire széthúzna a keményebb zenét kedvelő társadalom?

Nyilván van kivétel de azért szomorú látni hogy ha a mai core zenéket hallgatod esetleg nu metalt(mert hát hogy képzeli bárki is hogy a rap és a rock/metal összefér)akkor nem vesznek komolyan és le is vagy nézve.



2017. szept. 16. 03:06
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Bazzeg, abból, amit írsz, nekem az jön le hogy egy nyafogós kis divatrokkerke vagy, aki elsírja magát ha a nagyfiúk nem kínálják meg sörrel.


Növessz golyókat, öcsi, és viselkedj férfiként. Akkor majd úgy is bánnak veled.

2017. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
53%

Had segítsek:

Az extrém trió rajongói élve égetnék el a fajtádat, ha az legális lenne.

A Black Metal kedvelői herótot kapnak a glam metal bulis, közösségbarát világától. A műfaj rajongóinak 90%-a mizantróp, elutasítja a széles körű szociális életet. Vicces kis illúzióban élsz.


Az összetartás létezett régen, mikor még csak Pokolgép meg Edda volt sokak számára, később jött a Deicide és társai, valamint akkora volt a szegénység, hogy másképp meg sem maradtak volna. A nu/core zenék szégyenek számukra, miután megélték a poklot, és mégis megőrizték az ősi lángot. Ezen gondolkozz egy kicsit, és keresgélj a saját korosztályod trendi lázadói között, mert az a közeg való neked.

2017. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy a végére meg kellett volna magyaráznom hogy pont nem az a nyafogós mai gyerek vagyok,na mindegy.

Csak arra akartam ezzel célozni hogy ennyire széthúz a metalos meg rocker társadalom,nem mehetek más műfajt kedvelő közelébe és nem is tetszhet egy újabb alműfaj különben mágján égetnek el?

Erről az ősi lángos dologról hallottam már de következtetni sem tudok mit értenek ezen az emberek....

2017. szept. 16. 16:35
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

De pistike, miért akarod te azt, hogy MINDEN OLYAN EMBER, aki egy bizonyos zenei stílust kedvel, a haverod legyen? Hol élsz te, melyik bolygón?


Réges régen egy messzi galaxisban ez egy szubkultúra volt, egy külön társadalmi réteg. Ezért volt összetartás - bár ne hidd, hoyg nem voltak ronda nagy verekedések. Ma már minden kis hülye megveszi a gyárilag szaggatott farmert a boltban, felvesz egy zenekaros pólót és akkor ő a kemény csávó. Oszt' ha csúnyán nézek rá, elsírja magát? Lol.


Ha ennyire lelkizős vagy, állj be emósnak.

2017. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Hát voltak itt durva vélemények...

Az jó, ha sokmindent szeretsz és nem vagy leragadva egyetlen alműfajnál. Én punk vagyok, vannak itt a faluban rajtam kívül rockerek, de velük nem vagyok egy társaságban. Lehetnék, persze, de nem akarok, mert annyira beképzeltek... Mármint, ha együtt vannak. Persze, csapatban mindenkinek nagyobb a szája... Játsszák az eszüket még egymás előtt is, a lányokkal úgy bánnak, mintha tárgyak lennének, közben azt hiszik, hogy milyen egyediek... A rocker szubkultúrával is az a baj, mint az összes többivel. Eldivatosodott. Egyre nehezebb megtalálni azokat, akik tényleg szeretik ezt a zenét és nem csak azért hordják az AC/DC pólót, mert a divatházak okádják magukból. Emellett, mint minden szubkultúrához, ehhez is társítanak bizonyos sztereotípiákat. A rocker kemény, a rockernek felvágott a nyelve, a rocker minden más rockert meg akar gyilkolni, mert azok mind pózerek, kivéve őt... Nevetséges az egész, az önkifejezés a szubkultúra lényege, mégis, szinte mindenki lázasan igyekszik megfelelni a ,,szabályoknak". De vannak rendes emberek is! Lehet, hogy nem mind kifejezetten rocker, lehet, hogy te sem a rocker közösségben fogod megtalálni a barátaidat, de létezik még összetartás. Bár ezt lehet, hogy kicsit nehéz elhinni... :)

2017. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is beletartozom ebbe a csoportba, de számomra sosem az volt az első, hogy most mindenkivel jóba legyek. Ha megyünk koncertre akkor úgy is általában 4-5 fős haveri társasággal megyünk.

Ezen az alapon mivel motorral járok 80%-ban akkor minden motorosnak a haveromnak kéne lenni?

2017. szept. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem eleve nevetséges, hogy az emberek zenei műfaj alapján határozzák és különböztetik meg magukat. Fel lehetne már nőni...

Üdv, egy ember, aki boldogan hallgatja a hard rockot, és a bluest is.

2017. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk alapból nem teljesen helytálló felvetés az, hogy akik hasonló zenét hallgatnak, azoknak egyből örök haveroknak kell lenniük. Beszélgetési alapnak nyilván jó, de ennyiben ki is merült. Csak itt jön az a része a dolognak, amit sokan nem értenek meg: a metál nagyon széles skálán mozog, legtöbbjük elég korrekt módon fejezi ki a hallgatójuk személyiségét, és pontosan ezért nem is fog mindenki mindenkivel haverkodni. Lásd a #2 válaszát, aki pontosan leírta, hogy mi a hiba az elképzelésedben.


Egyébként egy időben én is erőltettem a zenekaros pólót, mert valamiért menőnek találtam, hogy mindenki tudja, milyen zenét hallgatok. Azóta rájöttem, hogy ez mekkora ökörség. Én például javarészt blacket hallgatok, és még hasonló ízlésű emberekkel se nagyon van kedvem barátkozni, nemhogy az ilyen-olyan coreságosokkal - igaz, rólam senki nem is mondaná meg az öltözködésem alapján, hogy Burzum, Drudkh, Windir, Darkthrone meg egyebek szólnak a fejhallgatómból.

2017. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Söpredék mindig volt, mindig is lesz. Anyámék mesélték, hogy voltak olyan pitsák, akiket csak az érdekelt a Cure-ral kapcsolatban, hogy olyan vattacukorhajuk legyen, mint Robert Smithnek :"D Én nagyon sok metálost ismerek a környéken, és elárulom, nagyon sok a tahó, de nagyon sok olyan is van, aki nagyon aranyos, kedves, meg elfogadó. Ha nem tudtál beilleszkedni, az nem azért volt, mert metálos a közösség, hanem azért, mert suttyók.
2017. dec. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Én a magam részéről annyit tudok elmondani, hogy saccperkábé 10 éve mozgok a magyar Black Metal undergroundban, és a közeg 90%-át utálom. Nem kell itt nagy megoldásokat keresni, attól hogy valaki ugyanazt az alműfajt szereti, minden más tulajdonságotok lehet teljesen eltérő.
2017. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!