Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Neked melyik korszak zenéje...

Neked melyik korszak zenéje tetszik a legjobban: ami gyerekkorodban volt, ami tinikorodban, vagy később?

Figyelt kérdés

Légyszi ne csak a konkrét korszakot írjátok, hogy pl. 60-as évek, 80-as évek, hanem azt, hogy te mennyi idős voltál akkor! Arra vagyok kíváncsi, általában mikor alakul ki a zenei ízlés.

Nekem a 80-as évek második fele jön be legjobban, és ez kb. a 4-10 éves korom közti időszak.



2017. szept. 16. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagyok benne biztos, hogy értem a kérdést. Én személy szerint tinédzserkorom elején kezdtem el zenét hallgatni, ez volt a 2000-es évek vége / '10-es évek eleje, viszont ekkoriban a kilencvenes, meg késő nyolcvanas évek zenéjébe ástam bele magam, szóval egyáltalán nem azon korban tájékozódtam, amelyikben éltem. Aztán a zenei ízlésem fejlődése inkább műfajokra bontva haladt tovább, függetlenül az egyes előadók, meg kiadványok korától. Az ízlés kialakulása ehhez képest egy tökre más téma szerintem, de lehet, csak teljesen félreértek valamit.
2017. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Van olyan amiért állítólag egy éves koromban is rajongtam, és azóta is pont ugyanúgy vagyok vele. Nyilván más/több értelmezésben, de tizen- és huszonéves koromban is nagy hatással volt rám.


Emlékszem még a 6-9 éves koromban hallgatott gyerekdalokra, most hiába mondanám, hogy ezeket ma már persze nem hallgatom, de szerintem akkor sem mindegy mivel "alapoz" az ember. A mai napig emlékszem rá mi az ami akkor tetszett ezekben, és nem mondanám rá, hogy nagyon gáz lett volna. A most ennyi idősekkel ugyanúgy meghallgattatnám. A későbbi gyerekdalnak mondott dolgok szerintem kifejezetten romboló hatással voltak a kicsik zenei ízlésére.


Aztán volt az a 9-12 éves koromig tartó nagyon vegyes korszak, amikor megvettem olyan kazettákat amikre ma már nem vagyok büszke, na ezeket nem tartom meghatározónak. Vannak akik ezek közül ma is koncerteznek az akkori közönségük előtt, de szerintem azok a zenék pont a 12 évesek szintjén mozognak, tehát illik belőle kinőni. Poénnak még elmegy.


A későbbieket viszont nem tudnám korszakokra bontani. Folyamatosan több zene volt rám kisebb-nagyobb hatással.


Azt hogy mikor kezdett kialakulni az önálló zenei ízlésem elég pontosan meg tudom mondani, mert a korom miatt akkor még éppen nem mehettem el a koncertre, 13 éves voltam. Akkoriban nekem a hetvenes vége, nyolcvanas évek jöttek be és a mostani ízlésemet is ez határozza meg leginkább szerintem... mondjuk úgy, hogy nagyobb részben.

2017. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Mikor én 3-6 éves voltam még nagyon mentek az országban a 90-es évek diszkós számai, ilyesmik:

https://www.youtube.com/watch?v=aJbsdoDHUrI

https://www.youtube.com/watch?v=WXvB3w3hu6Y

https://www.youtube.com/watch?v=_Ka01Y_pYgM


Tulajdonképp ezeket máig szeretem, de amióta az eszemet tudom a rock és a metál voltak a kedvenceim, illetve manapság is, és szerintem nem is fog változni.

2017. szept. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem feltétlen arra gondolok, amikor az ember már saját maga választja ki a zenéit, mert nyilván a 80-as évekét én is úgy hallottam először, hogy kicsi koromban a szüleim hallgatták. De amúgy minden válasz tetszett eddig, jöhetnek még!
2017. szept. 17. 02:21
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Én szeretek a 80 as kilecvenes évekből is albumokat, előadókat. Akkor még nem éltem, mivel 2000 es születésű vagyok. Szeretem a 2000 es zenéket is, és a "mai" dolgokat is. A zenei izlésem, nem tudom mikor alakult ki, gondolom, ez is olyan, hogy idővel változik és formálodik. De az első igazán kedvenc eggyüttesemre kb 12 évesen szoktam rá, akkor kezdett jobban érdekelni a zene, azóta is imádom azt a jelenleg is működő trip hop duót. Elötte is hallgattam zenét, sok mindent édesapám hatására, sok mindent szeretek mai napig amit ő is, vagy ő ajánlott nekem, de vannak dolgok az izlésemben amit például ő kevésbé kedvel, de én nagyon szeretek.És ez fordítva is igaz.
2017. szept. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A születésem előtti korszakban indult zenekarok a kedvenceim. Blink, Green Day, ilyenek.
2017. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Én 12 éves koromig, mondhatni mindent meghallgattam, és persze a mindenből ki nem maradhadtak a tingi-tangi popzenék sem, amikre visszagondolva nem vagyok büszke. Ha azóta nem is telt el sok év de azalatt nagyon megváltozott az ízlésem. 13 évesen kezdtem el

érdeklődni a rock iránt. Eleinte Green Day meg az AC/DC volt a befutó. De amint telt az idő kicsit szélesedett a látókőröm is. "Felfedeztem" a Nirvanát, és elindult a lavina. Elkezdtem 80-90 évek alternatív, grunge bandái iránt érdeklődni. Megszállotja lettem ezeknek az éveknek, nem érdekelt ,hogy a kortársaim elavúltnak tartottak ,hogy ezen időszakok után érdeklődök. Imádtam. Most 15 éves vagyok és ez azóta is így van. Nem mondom azt ,hogy mindig így lesz, lehet egy hét múlva már más fog érdekelni más után fogok betegesen rajongani. De most ez az amit szeretek. L/15

2017. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!