Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitározás kezdés...

Elektromos gitározás kezdés mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kéne valami másmilyen gitáron játszanom vagy kezdhetem azon? Mik kellenek hozzá? Az összesbe lehet fülest dugni?

(nagy jack) milyet ajánlotok 30-50ezres keretben?

+fontos tudnivalók



2017. okt. 11. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten elektromoson akarsz játszani, kezdhetsz azon. Kell egy pengető, egy hangoló (lehet mobil app is), egy pánt, egy tok, és legfőképpen egy tanár.
2017. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Közvetlenül a gitárba nem dughatsz fülest, vagyis dughatsz, csak nem fog szólni.

Ha nem akarod a környezetedet megörvendeztetni a hangos szárnybontogatással, akkor erősítő helyett használhatsz kimondottan ilyen célra készült kis füleserősítőt, pl. a Vox gyárt többfélét.

2017. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gitár hangkártya/ interfész valaki aki jobban ért hozzá, mint én, elmagyarázhatná.


A gitáron a hangok/akkordok megértése egy kis zenei ismeret (dúr-moll)/húrok megtanulása, skálák felépítése stb. Behangolás!!!!

Pengetési módok: akkordpengetés/strumming, fel-le (alternate picking) pengetés, csuklóból pengetés (tremolo picking) , hybrid/chicken picking, sweep picking stb. (na meg persze háton, foggal)

Gitár technikák: tapping, legato, tremoló kar, üveghangok (harmonics), nyújtás (bend), stb.

Overdrive/distortion/delay meg a többi effektek megismerése.

Tompítás! Nem zenghet be más hang,csak amit játszani szeretnél. Meg van az a tompítás amit metálban használunk.

Először nézz ki valami egyszerűbb számot, ha konkrét számot szeretnél játszani.

Tanár! Csomó jó tanár van az interneten. Ha kell, leírok párat. De a hús-vér tanítást nem tudja pótolni.

Metronóm használata: ha nem akarsz össze-vissza játszani (márpedig nem akarsz) használsz metronómot (vagy egy dobgépet,vagy ilyesmit). Beállítasz egy tempót. Legyen pl. 60bpm. Másodpercenként kattan egyet. Minden kattanásra játszol egy hangot. És ha magabiztosan megy, növelheted. 65bpm,70bpm,75,80,100,200... A csillagos égig.

Szeresd a zenét, ismerj meg minél több előadót, szerezz inspirációt. Nem tudom valóban segítek-e, de én ennek a szövegnek anno nagyon örültem volna. (Főleg mikor az első húrt elszakítottam, mert nem tudtam,hogyan kell behangolni, rá sem mertem nézni a gitárra egy hétig.) :D

2017. okt. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:

"milyet ajánlotok 30-50ezres keretben?"


Csakis használtat... azt is csak akkor, ha szerencsésen kifogsz valami használhatót.

2017. okt. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Waff ***** válasza:

Vegyél inkább akusztikus gitárt. Annyi pénzért már újan is kapsz jó, használható gítyót.

Célszerűbb akusztikus gitárral kezdeni. Sok szempontból praktikusabb is kezdésnek, később meg mehet az elektromos.

2017. okt. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Vegyél akusztikus gitárt előbb"

Én trombitálni szeretnék, ne vegyek esetleg egy szájharmonikát kezdésnek? azt is fújni kell nem?.. -.-

:DDDD

2017. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Waff ***** válasza:
Utolsó :) inkább furulyázz egy jót.... ;)
2017. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!