Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon mikor fognak...

Magyarországon mikor fognak ilyen zenéket csinálni?

Figyelt kérdés
[link]
2017. okt. 20. 00:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a nyolcas válaszadó miért lett ennyire lepontozva (a válaszom megírása időpontjában 0%-ra), szerintem egyáltalán nem mondott butaságot. Hülyét kapok attól, mikor emberek úgy tekintenek ámblokk az egész zenei világra, mintha az egyetlen nagy entitás lenne, aminek egyetlen feladata, hogy őket kiszolgálja kényük-kedvük szerint. Ez nem így működik. Ha változást akarsz a zenében univerzálisan, abba be tudsz szállni közvetett módon kisebb zenészek támogatásával, a környékeden valói zenei szcénák megismerésével, kedvelt előadóid ismerőseiddel való megosztásával, koncertre járással, ahol az előzenekarra is elmész, mert lehet, hogy az is bejön, stb. Lehet mondani, hogy ez így önmagában kis változtatás, de én pl. tudom, hogy egyes ismerőseim sose ismerték volna meg bizonyos kevésbé ismert kedvenceimet (amik egy része az ő kedvenceikké is váltak), ha én nem mutatom meg nekik, és ezzel szerintem már többet tettem, mint azok, akik odamennek a leghíresebb rockzenei videók alá kommentelni, hogy "hurr durr, ezek a mai fiatalok már nem hallgatnak ilyen jó zenét"... Illetve lehet közreműködni a jó cél érdekében közvetlen módon is, úgy, ahogy a nyolcas mondta, hogy te magad kezdesz el zenélni. Minden műfajban van egy rakás előadó, akik szándékosan régebbi, már kevésbé trendi stílusokat idéznek meg - nyilván azért, mert hozzájuk az áll közel, így megpróbálnak tenni érte, hogy benn maradjon az a köztudatban, amit ők értékesnek vélnek.


Hogy a kérdésre egy kicsit közvetlenebbül válaszoljak: szerintem nem mostanában, mert a hip-hop, mint olyan, sose jött be úgy igazán hozzánk. Persze, a bling-érából még a kétezres évek elején megkaptuk a 50 Cent-et, meg máig nyomnak a rádiók rappelést tartalmazó pop-zenét, de ezt nem nevezném a világszintű hip-hop-kultúrára való nyitásnak, pláne, hogy ami rap-szcéna nálunk van, az annyira egy mindentől független külön kis világnak tűnik (személyes véleményem szerint nem pozitív értelemben), hogy annak nem lesz egyhamar érdeke felzárkózni a kortárs trendekhez.

2017. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azt mondja meg valaki mi a jó ebben a csipogásban amit minden ilyen kaliberű zenébe beleraknak,irritáló, ha kinyitom az ablakot és a madarak csipognak az kellemes de ettől a falra mászok
2017. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!