Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tönkretettem a gitárkombómat?

Tönkretettem a gitárkombómat?

Figyelt kérdés

A gitárkábel egyik vége az erősítőbe(input) volt bedugva, a másik végét viszont véletlenül nem a gitárba, hanem szintén az erősítőbe, a füllhallgató kimenetbe, vagy a pedál bemenetbe dugtam be(nem emlékszem pontosan melyikbe).

Azóta süket a kombó...


2017. okt. 29. 22:12
 1/10 A kérdező kommentje:
cort mx30r az kombó típusa
2017. okt. 29. 22:13
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint tönkre.
2017. okt. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Waff ***** válasza:
A fülhallgató kimenet 3,5-ös jack általába. A gitárod kábele abba nem megy bele... A pedál bemenet meg szintén input, nem igazán vágom hogy mit hová dugtál...
2017. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a gitár bemente és füllhallgató kimenet is 6,5 mm-es jack dugó. Nyilván nem tudtam volna a 6,5 mm-es jack-et egy 2,5 mm-esbe bedugni....... o.O



szóval hogy mindenkinek tiszta legyen: a gitárkábel egyik vége a combo inputjába, a másik vége meg nem a gitárba, hanem a combó füllhallgató kimenetébe (vagy a pedál bemenetébe) volt bedugva. Már nem emékszem hogy melyikbe, de mivel a pedál is egy bementet, gondolom ha két bementet összezárok egymással abból nem lehet gond. Viszont a füllhallgató kimenetéből biztos nagyobb áram jön mint a gitártól.


És itt jön a kérdés: mekkora kárt okozhattam ezzel? Köszönöm a választ!

2017. okt. 30. 17:13
 5/10 Waff ***** válasza:

Oké világos...vagyis...világosabb...

Milyen kombóról beszélünk?

2017. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most mondanám hogy én is kipróbálom de inkább nem :D na most ugye a gitárod az bemenet a másik meg kimenet,annak a jele "mehetett" bele a gitár bemenetbe,ha csak nem alakváltós a csatid akkor pedálba nehéz lett volna szóval ha valami elszállt az biztos a gitár bemenet körül de ilyet még nem hallottam,ennek hatására figyelni fogok nehogy én is rossz lyukba dugjam mert soha eszembe nem jutott volna hogy nem a gitárba dugom a kábel másik végét.Na ezért használj pipa dugót most hogy nézem én azt be se tudnám a kombóba dugni mert nincs neki elég hely
2017. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nem vagyok sem villamosmérnök, sem műszerész, de ha egy ilyen gikszer után nem hajlandó megszólalni a cucc, akkor sanszos, hogy valami elszállt benne. Hogy mi, azt nem tudom megmondani. Előfok, végfok... Lehet hogy csak egy dióda pukkadt el, azt viszonylag könnyű cserélni. Ha ér neked annyit, vidd el valami szakihoz, aki ért hozzá.
2017. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

rendben köszönöm

először szétszedem én magam, aztán ha nem megy elvszem egy műszerészhez, és leírom hogy mi volt a baja mások okulására

kösz mindenkinek aki segíteni próbált

2017. nov. 5. 13:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ilyen kérdést tettél fel, akkor vélhetően nem vagy szakértő. Inkább hagyd úgy, ahogy van, vidd el valahova, és ott csinálják meg.
2017. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
már miért ne lehetnék nagy szakoértő hogy ha felteszek egy kérdést? az még nem jelent semmit te nagyokos
2017. dec. 19. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!