Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem tönkretettem az...

Úgy érzem tönkretettem az életem. Mit tehetnék? 17/L Az írásom lehet kicsit zavaros lesz, nem nagyon tudok jól fogalmazni. Előre is elnézést.

Figyelt kérdés
Kezdjük ott, hogy ez elég hosszú történet lesz, szóval akinek nincs türelme, és csak provokálni, piszkálni tud, meg okoskodni az most inkább menjen máshová, épp eleget hallom mindenkitől. Köszönöm. Szóval kiskorom óta, bennem van egy szorongás, ami általában akkor jön elő ha emberek között vagyok, illetve meg kell szólalnom, szerepelni stb. Általános iskolában ez jelen volt, de voltak barátaim. Ott is kb 4-5 év kellett hogy megbízzak bárkiben is. Ez a szorongás egyre rosszabb lett, annyira hogy miután 9. es lettem, nem mertem barátkozni senkivel. Azt hogy nem mertem, ahhoz az is közrejátszott hogy eléggé beképzelt osztályom volt, és folyton piszkáltak, de nem csak engem, mindenkit, aki kicsit is más volt mint ők. Volt hogy zaklatásig, verekedésig fajult a piszkálás, pedig nem volt rossz iskola ez, mondhatni egy átlagos gimnázium, csak németül voltak az órák. Ez nyelvi előkészítő volt. Már nagyon elegem volt ebből az iskolából, a folyamatos piszkálásból, úgyhogy váltottam iskolát , a barátom iskolájába kezdtem járni. Ő már két éve az az ember akiben megbízom, vele is fél év kellett mire megbíztam. Közben elkezdtem járni ingyenes pszichológushoz a nevelési tanácsadóba, és sikerült sok hónap után olyat találni aki segít, és rendszeresen van, (hetente). Éreztem hogy egyre jobban megy az iskola, és lett pár barátnőm, de aztán már nem is pontosan emlékszem mi történt, de kezdtem visszaesni. Megint jöttek a szorongásaim, ha feleltettek leblokkoltam, nem mertem szólni senkinek, még wcre sem nagyon mertem kimenni, már lassan annyira elkapott a szorongás hogy a suliba alig tudtam bejárni, mert ájulás szinten voltam. Volt hogy 1 hónapig nem mentem be, pedig sokszor elmentem az iskolához, de aztán elkapott a rosszullét és nem ment. Végülis úgy döntöttünk hogy magántanuló leszek, de az igazgatóval megbeszéltem, hogy bejárok a dolgozatokra, és ha kellően összegyűlik annyi jegyem akkor nem kell vizsgáznom. Közben nekem kiskorom óta problémáim voltak a számolásos feladatokkal. Általánosban épp hogy megkaptam a kettest, de itt gimiben már bukdácsoltam. Közben elkezdtem gyógyszert is szedni , ami viszonylag segített, illetve elmentem egy ilyen részképesség vizsgálatra, ahol kiderült hogy problémáim vannak a számolással, ezért fel kellene menteni, amit év végén sikerült megkapnom, és addigra meg megbuktam, mert bárhogy készültem fel magántanárokkal, egyes lett. A szüleimmel sem vagyok jóban,( alkoholista apa, depressziós anya) , de szerencsére már csak anyával élek, úgyhogy jobb a helyzetem, de nem foglalkozik velem igazából lelkileg. Mondhatni lakótársként kezel, mintha egy szomszédom lenne. Szóval 9. es lettem újból, de nagyon ki akartam szakadni ebből a környezetből, úgyhogy koleszos lettem Budapesten, és olyan iskolába járok, ahol csak délután kell menni, heti 4x, és kevesebbek az órák. Max 6 órám van összesen, és ez 12. ben is így lesz. Egy ideig ment, mert gyógyszert szedtem mellé. Azt elfelejtettem mondani, hogy a nyáron voltam dolgozni, meg táborban, önismeretin, ami sokat segített az önbizalmamnak, és kevésbé szorongtam. De megint kezdtem visszaesni ebben a suliban is, nem mertem senkihez sem szólni, megint ájulások a suli felé. Pedig érdekes módon a koleszban kevésbé szorongok mint a suliban. Mindig az iskola váltotta ki nekem ezeket a tüneteket. Tényleg úgyérzem hogy én sokat próbálkoztam az iskolába bemenni, általában 2-3 órára be is mentem, aztán megint jöttek a szédülések és a rosszullétek és nem bírtam. A tanárok tudtak a helyzetemről, elmondtam nekik, illetve a pszichológusom is adott nekik papírt, hogy nem kamu ez a dolog. Egy ideig nem voltam iskolában, mert megint nem bírok bemenni, pedig tényleg van hogy elmegyek a suliba, és van hogy valaki bekísért de úgy sem ment. Én ezek miatt meg gyötrődöm, mert szeretném elvégezni a sulit, de ilyenkor azt érzem életképtelen vagyok. Még az is rátesz egy lapáttal, hogy az osztálytársaim elkezdtek piszkálni a szótlanságom miatt, illetve a tanárok akik hittek nekem, mostmár ők is kételkednek bennem hogy csak biztos lógok. Ami még inkább a szorongást erősíti bennem. Most megint a magántanulóságon gondolkozom, mert már fel vagyok mentve legalább számolásból, illetve nem feleltethetnek szóban,ezért lehet az elméletet könnyen megtanulnám, de a koleszban meg jól érzem magam, és nem hinném hogy maradhatok tovább ott, úgy hogy nem járok iskolába. Hazudni meg természetesen nem szeretnék, mert az úgyis kiderül. Azt érzem hogy elrontom az életemet, a lehetőségeimet. A korosztályom már 11. es vagy 10. ha 5 éves gimnázium, de én még mindig egy hülye 9. es vagyok, aki képtelen arra is hogy az iskolába bemenjen. Pedig járok pszichológushoz, pszichiáterhez, és érzem hogy segít, és teszem a dolgokat, megcsinálom a feladatokat de valamiért a suliba járás mégsem megy. Ha kicsit is kezdek örülni, meg pozitívan gondolkodni, hogy a tanárok bíztatnak, hogy jöjjek be, de megunták hogy nem megyek, és mostmár ők sem hisznek bennem. Mindig is jó tanuló voltam,kivéve a számolás, és szeretnék egy r@adt érettségit de nem tudom képes leszek e valaha is. Estire anyukám miatt sem szeretnék menni, mert akkor nem kap támogatást utánam, illetve a pszichológushoz is addig járhatok amíg nappalis vagyok. Illetve diákmunkák is inkább nappalisoknak vannak. A másik, hogy dolgoztam is, de ott is azt látták hogy szerencsétlenkedem, és alig merek csinálni bármit is, mert félek hogy elrontom, illetve alig szólaltam meg. A munkát csináltam, de inkább a félénkségem miatt néztek ki maguknak, és üvöltöztek velem, és mindenhogy keresztbe tettek hogy végül azt sem bírtam. Pedig úgyérzem hogy legalább ha magántanuló vagyok akkor dolgoznom kellene, mert anyum sok mindenben nem tud támogatni anyagilag, és jobban haladnék ha a pénzemből elmennék pár önismereti tréningre ami segítene, mert vannak olyan technikák, amit a pszichológusom nem tud átadni, ezeket ő is javasolta. Apukám meg elítéli a pszichológusokat, és szerinte csak hisztizem, és nincs bajom, tehát ő nem is fog támogatni. Viszont érzem hogy haladok a pszichológusommal, ha nem is a szorongással, de más területen viszont jobb vagyok, és jobb a kedvem is. Tudom hogy talán nem is tudtok tanácsot adni, de ha igen akkor köszönöm, de ne bántsatok. Így is életképtelennek tartom magam, és sokan lenéznek, nem kell még itt is. Legalább kiírhattam ezeket magamból, ha nem is kapok tanácsot. De ha mégis, akkor tényleg nagyon szépen köszönöm. Aki nem tudja milyen érzés, ez, az nem tudja átérezni , de nem kívánom senkinek.

2017. okt. 26. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ebben voltam évekig. Szerencsére nekem nem az iskola évek alatt jött ki hanem a munkahelyen. Én szerencsére nem engedhetem meg magamnak, hogy ne menjek be dolgozni mivel egyedül élek. Állás nélkül az utcára kerülnék. Így jártam dolgozno kínszenvedéssel, szédüléssel, halálfélelemmel, gyomorgörccsel stb. Én is életképtelennek meg betegnek éreztem magam

3 pszichológusnál is voltam nem használt semmit, a nyugtatótól csak álmos lettem nem nyugodt. Aztán végül az segített, hogy kaptam egy ptx-et. 1.hét kórház becsövezve, iszonyat fájdalom. Pár nap múlva kiújult. Másik kórház tüdőműtét 2,5 hét csövekre kötve még több fájdalom kiszolgáltatottság, reménytelemség stb. Ez akkora sokk volt, hogy azóta jobban vagyok. Ha valahova mennem kell arra gondolok menni fog mert nem vagyol begyógyszerezve és nincsenek bennem a csövek és boldog vagyok, hogy nem azon a kórházi ágyon fogok megrohadni és nem kínoz senki. Tudom ez neked nem segítség de ez mindenkinek a saját keresztje. Neked kell rájönnöd a megoldásra. Azt viszont látom, hogy másoknak akarsz megfelelni pedig nem vagy rosszabb náluk és selejt sem. Kicsit rá kéne szarnod a világra és nem rettegni ki mit gondol. Persze tudom könnyű ezt mondani. Az elkerülő magatartás viszont a.legrosszabb amit tehetsz mert szűkül az élet tered vele és egyre mehezebb lesz minden

Bármilyen nehéz be kéne járni a suliba és talán nem küzdeni a szorongás ellen hanem elfogadni, hogy ez van vele kell élned. Hátha elmúlik. Még olyan fiatal vagy előtted az élet nem rontottál el semmit. Még írok hátha eszbe jut valami használható dolog.

2017. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nekem csak a pszichológusok mutatnak reményt, mert tényleg segítettek, volt hogy a szorongásom is egy időben csökkent. Csak őszintén, örülnék ha egy magán segítene rajtam, mert lassan felnőtt vagyok, ő meg gyermekpszichológus, és még van 4 évem ami azt jelenti hogy 20-21 éves koromig is hozzá fogok járni nem tudom mit tudna már nekem segíteni akkor.
2017. okt. 26. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de egy pszochológus nem fogja és nem is tudja megoldani a problémádat. Azt neked kell egyedül. Ő csak annyiban könnyít, hogy közben fogja a kezed. Esetleg próbáld Popper Péter, Csernus Imre, Feldmár András, Pál Feri atya és Szendi Gábor előadásait meghallgatni a neten. Ők a legjobbak és sok hasznos dolgot mondanak el a témában. De hidd el ha a félelmeid irányítják az életed akkor a végén nem lesz életed mert a végén a lakásból sem mersz majd kijönni és ott is szorongani fogsz. Saját tapasztalat....ne juss el idáig. Azt írtad van barátod. Legyél vele sokat, menjetek programokra....a pozitív élmények erősítenek meg. A sulit meg muszáj befejezned mert valamiből élni kell. Meg ha tovább akarsz tanulni az már sokkal könnyebb lesz. Mehetsz levelezőre is és akkor nem lesz ez a nyomás rajtad. Szerintem rosszul tetted, hogy szóban ne feleltessenek. Így sosem fog menni ha nem gyakorlod. A gimiben nekem sem ment aztán a biológia a tanárom egy borzalmas előadásom után nem adott egyest, hanem azt mondta meg tudom csinálni éa következő órán újra. Olyan jól esett, hogy meg tudtam csinálni. Azóta nimcs gondom ezzel. Nem menekülhetsz el az élet elől. Ténylegegértelek mert én is átéltem, de ez nem megoldás pláne ilyen fiatalon. Az meg hogy elbénázol időnként valamit kit érdekel. Mások szerinted nem rontanak el semmit? Dehogynem. Menj vissza a suliba! És ne foglalkozz másokkal. Örülj, hogy fiatal vagy és egészséges. Ezeket a gondokat sajnos csak te kréálod magadnak. Nem a problémák félelmetesek csak az amit gondolsz róluk.
2017. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Snike válasza:

Szia! Azóta rendbe jöttek a dolgok? Én is ugyanígy voltam a tavasszal,de bevallom, nem volt ennyire durva a helyzet. Én az emberektől rettegtem, és egy hónapig mellőztem a sulit is, mert nem tudtam kilépni a házból, úgy éreztem, mindenki rosszat akar, mindenki engem figyel stb stb. Most gyógyszeren vagyok jelenleg is, érzem, hogy jobban vagyok, még ha nem 100 százalékosan,de a tanév végén már be tudtam csatlakozni, hihetetlenül örültem. De a tavasz az pokoli volt. Depresszió, suicid hajlamok, teljes rommá dőlés. Soha többé nem akarom azt az állapotot.

Mivel átérzem, ezért aggódtam a sorokat olvasva és csak reménykedem, hogy már sokkal jobban vagy! Szorítok neked <3

15/L

2022. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!