Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi ez a "brácsaellenes"...

Mi ez a "brácsaellenes" mentalitás a hegedűsöktől?

Figyelt kérdés

A brácsa mitől "rosszabb" hangszer, mint a hegedű? Kicsit mélyebbre van hangolva, ez rendben van, meg vannak méretbeli különbségek a kettő között. Én magam nem brácsáztam még, a hegedűvel is csak most kezdtem ismerkedni, de mivel zenetagozatos suliba jártam, mindig is tudtam róla, hogy a brácsások le vannak nézve.

Ha egy hegedűn tanuló ember kicsit bénázik, mindjárt az jön, hogy "inkább brácsázzál, az való neked", "brácsásnak elmegy" meg hasonlók. Zenekari próbán meg a "lassan játszom, hogy a brácsa tudja követni" szokott visszatérő poén lenni. De kottában is találtam már megjegyzést:

[link]


Szóval, mindez miért van? Könnyebb lenne brácsán játszani, mint hegedűn? Technikailag kevésbé kihívás?


2017. nov. 6. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak az élet minden területén tapasztalható "amit én csinálok, az a király, amit más, az nagy nulla" mentalitás.
2017. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert a hegedű gyorsabb, mozgékonyabb, hajlékonyabb ujjakat igényel. A hegedű szólóhangszer, a brácsa kísérő hangszer. Kevesebb váltás van, azok is lassabbak, vagyis vastagabb ujjú, lassabb játékos is nyűheti.
2017. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ennek egyszerű a magyarázata, kérdező. Sokan elkezdenek hegedülni. Kiderül, hogy jó a zenei hallásuk, van ritmusérzékük, de nem fejlődnek megfelelő tempóban. Mind átmennek brácsára (gyakran tanári javaslatra). Ezért van ez. Aki nem elég jó hegedűsnek, abból lesz a brácsás sokszor. De nem mindig.
2018. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dr Sauron válasza:

Az 1-sel tudok egyetérteni.Az emberek lenézőek.A brácsa gyönyörű hangszer.Én tudok hegedülni és brácsázni is.Nagyon szeretem a C hang mélységét.Nem szóló hangszer,de ha írnának rá darabokat,akár az is lehetne.Amit hegedűn le lehet játszani,azt brácsán is.

Amúgy Maxim Vengerov és Nigel Kennedy tud hegedülni és brácsázni is.Beethoven is tanult brácsázni.Paganini virtuóz szinten gitározott.Értelmes ember nem néz le semmilyen embert vagy hangszert.

2022. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!