Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőként elektromos gitár...

Kezdőként elektromos gitár mellé "hülyeség" lenne még egy akusztikus gitárt is venni?

Figyelt kérdés

Bő 4 hónapja kezdtem. Elektromosat vettem, mivel mindig is azon akartam játszani, és ezt nem is bántam meg, nagyon szeretem, már egyszerűbb riffeket pengetve úgy érzem magam, mint aki a csillagokat lovagolja. Az akusztikus gitár először valahogy egyáltalán nem vonzott, de mióta elkezdtem tanulni, nagyon megtetszett a hangja. Ahogy hallom a videókból, amikből tanulok, lenyűgőz, nagyon tetszik. A másik ok, amiért így gondolkozok a vételen, hogy nagyon sokszor csak kopaszon, erősítő nélkül gyakorlok. Úgy érzem, ennyi erővel tanulhatnék "normálisan" egy akusztikuson is, talán még jobb is lenne úgy.

Amúgy mennyit lenne érdemes minimum szánni egy ilyen gitárra? Én olyan max 40 ezret tudnék szerintem rákölteni, ennyiből lehet már értelmes fémhúrosat kapni? Elektromos gitárnál már nagyjából átlátom és érzem a különbségeket, hogy mit keressek benne, és hogy melyik árkategória mit ad, de akusztikusnál egyszerűen fogalmam nincs, mit keressek, mire figyeljek, mit kerüljek el, mit kéne éreznem?


2017. nov. 27. 12:17
 1/1 anonim válasza:
Igazi "gitár" hangja csak az akusztikus gitárnak van. Én 6 évet játszottam rockot bluest country-t stb de mára kedvem sincs kezembevenni elektromos gitárt. persze tök jó a sok effekt meg torzító amíg el nem kezdi az ember magát a száraz hangot és igazi akkusztikus tónust értékelni.. Csak ajánlani tudom de minimum cort vagy ibanez gitárokat keress 50 körül.. különben nem kapod meg azt ami most tetszik az akusztikus hangban.. :)
2017. nov. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!