Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ilyen esetben hogy kezdjek el...

Ilyen esetben hogy kezdjek el gitározni/feleleveníteni a tudásom?

Figyelt kérdés

Még kb 6 éve elkezdtem akusztikus gitáron tanulni játszani, 1-1,5 év után eladtam az akusztikust és vettem egy elektromosat, mert az elkezdett jobban érdekelni. Sajnos a gitározni tanulásomnak vége is lett, hiába vettem meg az elektromos gitárt, mert a gimi egyre keményebb lett, nyelvvizsgákra készültem fel önállóan, jogsit kezdtem csinálni, stb, így egyre kevesebb időm jutott rá, végül egyáltalán nem gitároztam már. Az erősítőmet eladtam, a gitár megmaradt, nem is nagyon hirdettem valamiért.


Szóval, jelenleg van egy 1-1,5 éves "akusztikus gitár tudásom" - akkordokat tudok, pengetési módokat vagy hogy mondjam, és kb ennyi. A tanár, akihez jártam, ennyit tanított meg nagyjából, néhány zeneszámon keresztül. Hangolóm nincs, soha nem is volt, a tanár mindig behangolta nekem a gitárom, és itthon meg gépes programot használtam. Csak egy elektromos gitárom van (kábellel), ennyi a felszerelésem.


Mostanság elkezdtem érezni újra a motivációt, hogy kicsit nekiüljek és "zenélgessek", de nem tudom, hogy így hogyan is kezdjem el. Első sorban az általam kedvelt zenéket szeretném megtanulni eljátszani úgy kikapcsolódás gyanánt. (rock, metál többnyire)


Örömmel fogadnék bármilyen tanácsot, útmutatást, hogy így akkor hogyan üljek neki újra. Kérném a "youtube-on van sok videó, onnan tanulj meg valamit" típusú válaszok mellőzését, én is tisztában vagyok vele, hogy a youtube tele van oktató videókkal, de attól még nem tudom, hogy hogy lenne érdemes nekikezdeni, vagy a sok közül épp melyik feltöltő csatornáját használjam alapnak.



2017. júl. 4. 10:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Vennék valami olcsó Line6 kártyát, töltenék le necces forrásból NI GuitarRiget, és jammelnék fáradásig nap mint nap. Kicsit zeneibb skálagyakorlatokkal melegítve és levezetve.
2017. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!