Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dobosok, mit javasoltok,...

Dobosok, mit javasoltok, kezdőként elektromos vagy akusztikus dobszett lenne a megfelelőbb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék elkezdeni dobolni, és első körben, mindenféleképpen használt dobot szeretnék venni. Találtam elektromos és akusztikus dobokat is hasonló árban, nemtudom melyik lenne tanácsosabb. Magamat szeretném képezni, tanárom egyelőre biztos nem lenne. Zenében már mondhatni jártas vagyok, mert már jó ideje gitározom. A dobot egy kis szobában a ház melletti melléképületben használnàm, úgyhogy szerintem annyira nem zavarnék senkit a hangoskodással. Szerintetek, praktikusság, vagy hasznosság szempontjából melyik lenne a jobb választás? Válaszaitokat előre is köszönöm!

2017. júl. 10. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Helló, haver! Több szempontot is mérlegelned kell. A villanydobnak is vannak előnyei-hátrányai, és az akusztikusnak is.

Az elektronyos kisebb helyen elfér, könnyebb szétszedni, összerakni, szállítani, és talán olcsóbb is. Ha jó agy van hozzá, akkor több hangszínt is ki tudsz próbálni, az üstdob hangzástól a kolompokig, viszont utólag bővíteni nehéz és drága. Éjszaka, vagy fülhallgatóval is tudsz dobolni. Az akusztikus nagyobb, szebb, és szebben is szól, illetve igazi dob érzést ad. Könnyedén bővítheted, de nagyon hangos. Tehát szerintem az elektromos a praktikusabb a tanuláshoz, viszont az akusztikus a jobb a tényleges doboláshoz. Nekem akusztikus van, és bár én is sokat vacilláltam, nem bántam meg, hogy ezt választottam. Nem mindig akkor dobolok, amikor akarok, de amikor igen, akkor nagyon odaver.Ja, nem mindegy, hogy milyen stílust akarsz majd játszani! A rock-metál vonalhoz kelleni fog egy duplázó pedál, amit elektromosnál nem biztos, hogy tudsz használni, a hagyományosnál viszont gond nélkül felrakhatod (jazz, pop, tánczene nem igényli a duplázót). Én 15 éve dobolok, ha gondolod, írj privátot, és akár még levelezhetünk is. Szívesen segítek, ha lesz kérdésed. Még annyit tudok javasolni, hogy próbáld ki mindkét fajtát, és amelyiknél jön a "oké ez az!"érzés, azt vedd meg! Üdv! Balázs

2017. júl. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló jól összeszedte a szempontokat.

Másképp közelítve: vajon a kis épület mennyire van leszigetelve? Illetve mennyire vannak a szomszédok?

Mert egy akusztikus dob m4rhára kiszól akármilyen épületből is. Tehát először is nagyon korrektül le kell hangszigetelni, de nem elég a tojástartó, meg a faliszőnyeg.

Ha dobolni akarsz bármilyen stílusban is (kivéve a lagzizást), akkor mindenben akusztikus dob játszik. Tehát az elektromos csak gyakorolni lehet jó. De az is olyan legyen, hogy ne gumifelület legyen, hanem dobbőr-szerű felület legyen kifeszítve, mert csak az adja vissza a játékérzetet.

2017. júl. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akusztikus, nincs mit mérlegelni.
2017. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Mostmár nagyjából látom az előnyeit/hátrányait mindkettő hangszernek. Viszont alaposan mérlegelnem kell, mert ha az akusztikus valóban ennyire hangos akkor ebből a helyiségből (ami nem is hangszigetelt) nagyon ki fog hallatszódni, zavarva vele a szomszédokat es mindenkit. Rendesen át fogom gondolni, hogy, hogy legyen és remélem a megfelelő döntést fogom hozni. Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!
2017. júl. 10. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!